Krakowski AKO w hołdzie swojemu Patronowi

Krakowski AKO w hołdzie swojemu Patronowi

1
0
SHARE

W najbliższy wtorek, 18 czerwca br. o godz. 17.00, w Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie odbędą się uroczystości związane z 64 rocznicą urodzin śp. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, prof. Lecha Kaczyńskiego. Centralnym momentem uroczystości będzie msza święta, zamówiona przez Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie, którą uświetni i ubogaci występ chóru Cecyliańskiego. Po mszy świętej, delegacja z kwiatami przejdzie do sarkofagu ks. kard. Stanisława Nagy’ego, gdzie odmówiona zostanie krótka modlitwa.

Redakcja portalu Wawelski Gród ma zaszczyt zaprosić wszystkich swoich Czytelników, partnerów i współpracowników do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

WAWELSKINA WAW

Każdego 18 dnia miesiąca, w kolejne miesięcznice uroczystości pogrzebowych Pary Prezydenckiej na Wawelu (pochówek nastąpił 18 kwietnia 2010r. – przyp. red.) Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie organizuje w Sanktuarium bł. Jana Pawła II spotkania modlitewne, których centralnym momentem jest msza święta w intencji „śp. Pary Prezydenckiej, Wszystkich Poległych w katastrofie smoleńskiej oraz o Światło Prawdy dla Ojczyzny”. Od stycznia 2013 do intencji dołączono również śp. Jadwigę Kaczyńską, zmarłą 17 stycznia 2013 roku, polecając ją Miłosierdziu Bożemu.

Plakat-18Czer2013-WWW

Idea Akademickich Klubów Obywatelskich

Akademicki Klub Obywatelski jest miejscem integracji środowisk akademickich wokół idei polskiego patriotyzmu. Podstawą działań AKO we wszystkich ośrodkach akademickich w Polsce, są wartości chrześcijańskie i patriotyczne, a także zasady solidarności społecznej i demokracji we wszystkich sferach życia publicznego. Członkowie AKO w swoich działaniach kierują się zasadą komplementarności metod naukowego, religijnego i artystycznego poznawania i objaśniana świata. Za nadrzędne kategorie organizujące polskie życie społeczne uznają rodzinę, naród i suwerenne państwo.

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź