Aresztowany za radziecki pomnik

Aresztowany za radziecki pomnik

17
0
SHARE

„Długie ramię Moskwy” wprawdzie to tytuł książki Sławomira Cenckiewicza ale jakże pasujący do sytuacji w momencie gdy wchodzi ustawa o deubekizacji. Stąd wniosek, że nowy rząd który dostał w ostatnich wyborach legitymację większości narodu i wprowadza zmiany w Polsce będzie miał potężny opór zakorzenionych już przez ćwierćwiecze protektorów Moskwy. Skąd to stwierdzenie – na podstawie faktów.

Związek Konfederatów Polski Niepodległej 1979-89 w Krakowie zorganizował w samo południe 26 kwietnia manifestację przed krakowskim sądem okręgowym „przeciw bezprawiu sądowemu, uniewinnianiu zbrodniarzy komunistycznych winnych zbrodni przeciw ludzkości, a skazywaniu na więzienie polskich patriotów …” – czytamy w wystosowanym do Krakowian apelu o wzięcie udziału w manifestacji.

– Sąd okręgowy w Warszawie skazał na karę 10 miesięcy więzienia bohatera walk o Niepodległą Polskę Zygmunta Miernika za to, że protestował przeciwko ochranianiu zbrodniarzy komunistycznych przez sądy przez ostatnie 26 lat.

– Nie wolno się zgodzić z bezprawiem sądowym. Sądy nie mogą stać ponad prawem. Korporacja sędziowska idąc za przykładem Trybunału Konstytucyjnego kierowanego przez byłego działacza komunistycznego Andrzeja Rzeplińskiego chce wypowiedzieć posłuszeństwo Państwu Polskiemu – napisali organizatorzy w nawiązaniu do sytuacji rewolty opozycji posługującej się Trybunałem Konstytucyjnym.

Przypomnijmy za co sądy przez długie miesiące nękają Zygmunta Miernika – pisaliśmy o tym wielokrotnie (czytaj). Zaczęło się od protestów społecznych w Nowym Sączu grupa protestujących domagała się usunięcia komunistycznego pomnika z centrum miasta. Wspomagały ich delegacje z innych miast, głównie z Krakowa ale władze samorządowe uparły się w czczeniu pomnika Armii Czerwonej i wydawały polecenia służbom porządkowym aby usuwały siłą protestujących. Podczas tych protestów funkcjonariusze skatowali (skopali) opozycjonistę z czasów „Solidarności” Z. Miernika – dziś już starszego, schorowanego człowieka.

Czerwonoarmijskie pomniki w wielu miastach zniknęły już dawno np. z Krakowie ale nie w województwie małopolskim i wszyscy pamiętają zmagania z samorządem w Nowym Sączu o usuniecie takiego reliktu hańby gdyż trwało to dość długo. I jak widać sprawa ma dalszy ciąg gdyż konsekwencje skutecznie kontynuuje korporacja sądownicza używając swojej tzw. niezawisłości.

Parlamentarzyści „Kukiz15” w sejmie domagają się poprawienia polskiej konstytucji i odebrania korporacji sądowniczej tej totalnej i niekontrolowanej niezawisłości i ten postulat to zapewne jedyny niepodważalny wniosek zbieżny z oczekiwaniem większości Polaków.

Dorota Ziomala

Fot. Youtube.org

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź