Bajkowe malowanie buziek – Face painting

Bajkowe malowanie buziek – Face painting

54
0
SHARE

Malowanie buziek to ulubiona atrakcja dzieci! W Polsce nie jest ona jeszcze zbyt popularna, aczkolwiek coraz częściej na różnych imprezach widzimy dzieci, które mają pomalowane buzie na tygryski, pieski czy księżniczki. To świetna okazja dla najmłodszych aby wcielić się w rolę swojego ulubionego bohatera czy po prostu dobrze się bawić.

Profesjonalnie, malowaniem buziek zajmują się specjalnie przygotowani do tego rodzaju pracy animatorzy dziecięcy, jednakże wystarczy tylko sporo dobrych chęci i każdy jest w stanie nauczyć się podstawowych wzorów.

Buźki maluje się specjalnymi farbkami, które nie uczulają dzieci i zmywają się pod wpływem wody. Dostępna jest ogromna gama kolorów oraz akcesoriów takich jak brokaty, pisaki i wiele innych. Do ich nakładania potrzebne są pędzelki różnej grubości lub aplikatory kosmetyczne, które są powszechnie dostępne. Jednak najważniejsza podczas malowania jest wyobraźnia!

Na Internecie z łatwością można znaleźć filmiki ,,Krok po kroku”, z których w sposób łatwy i przyjemny można nauczyć się malować i dzięki temu sprawić ogromną radość swoim dzieciom czy rodzeństwu. Jest to świetny sposób na spędzanie czasu w kreatywny i zabawny sposób.

Anna Kowalik

Fot. AK

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź