Budżet obywatelski

Budżet obywatelski

2
0
SHARE

Fot.fotokrakow.com
Fot.fotokrakow.com

Jeszcze do 5 października można zagłosować na projekty, które zostały zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego. Głosowanie dotyczy zarówno projektów dzielnicowych jak i ogólnomiejskich. Mieszkańcy mają bardzo duży wybór – pozytywną weryfikacje przeszło 438 projektów, gdzie 335 stanowią dzielnicowe o 103 ogólnopolskie.

Do głosowania mogą przystąpić wszyscy mieszkańcy Krakowa, co więcej nie tylko Ci pełnoletni ale wszyscy mieszkańcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania skończyli 16 lat. Na karcie głosowania wymagane podanie jest numeru PESEL oraz imienia i nazwiska. Prawidłowe wypełnienie karty jest warunkiem do tego aby głos był uznany za ważny. Punkty w których można głosować można odnaleźć TUTAJ oraz na tablicach ogłoszeń zarówno w urzędach jak i radach dzielnic.

Każdy oddaje głos na zadanie o charakterze lokalnym – realizowane w jednej z dzielnic i na zadanie o charakterze ogólnomiejskim. Każdy głosujący oddaje głos na 10 różnych inicjatyw – po 5 w jednym charakterze zadań. Ponadto zadania są punktowane przez głosujących od 1 do 5

Więcej informacji na temat budżetu obywatelskiego: TUTAJ.

Wioleta Gaweł

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź