Bunt powszechny przeciw ukrytej intencji

Bunt powszechny przeciw ukrytej intencji

19
0
SHARE

Krakowscy przedsiębiorcy również pytają czy to ustawka czy ustawa – bunt powszechny przeciw ukrytej intencji w ustawie o rewitalizacji rozlał się już na cały kraj, przebija się nawet przez medialny imigracyjny natłok i kampanię wyborczą. W Krakowie niedawno posłowie i radni Krakowa z Prawa i Sprawiedliwości zwołali konferencję prasową o tym jak radni Krakowa z PO–PSL niby składali rezolucję dla odrzucenia ustawy, a w rezultacie chcieli ją na jakiś czas wprowadzić w życie, pisaliśmy o tym (czytaj).

W tym przytoczonym wyżej przypadku udało się pisowcom zapewne dzięki kampanii wyborczej przeforsować rezolucję w wersji (bez „lub czasopisma”), warto przeczytać poprzedni artykuł, żeby wszystko było jasne jak ważne to sprawy dla naszego kraju.

W ślad za krakowską rezolucją Rady Miasta w piątek 18 września w Małopolskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości przy ul. Św. Anny 9 w Krakowie odbyła się konferencja prasowa  z udziałem prezesa Polski Razem Jarosława Gowina oraz prezesów małopolskich organizacji przedsiębiorców.

To także był protest przeciwko tej samej ustawie pod hasłem: „Apel do pana Prezydenta RP o zawetowanie Ustawy o rewitalizacji.” I słusznie bo ustawa typu „lub czasopisma” niesie zło na wiele lat. Zanim zdoła się odwrócić złe prawo jego konsekwencje bywają trwałe i nie do odwrócenia.

Chodzi przecież o niedopuszczenie do nieograniczonego  rozpanoszenia się sklepów wielko powierzchniowych, których sieci przyspieszyły z budową w Polsce na szeroką skalę.

Prezesi małopolskich organizacji przedsiębiorców postanowili zaapelować do Prezydenta o zawetowanie Ustawy o rewitalizacji, w której usunięto zapis regulujący rozmieszczenie sklepów wielko powierzchniowych w sposób dający zupełną swobodę do ich budowania. Dotąd obowiązywały przepisy, gdzie trzeba było uzyskać zgodę lokalnych władz na wybudowanie super marketu. Dlaczego ktoś, lub wielu ktosiów wylobbowało taką ustawę można się tylko domyślać że mogły za to wchodzić w grę profity.

Swego czasu pojawiły się informacje, że Bank Światowy dofinansował bardzo korzystnymi kredytami niemieckie siei handlowe, które miały za zadanie rozbudowę sklepów wielko powierzchniowych w europejskich krajach tzw. drugiej prędkości szczególnie Polski. Pisaliśmy o tym (czytaj).

Dorota Ziomala

Fot. Youtube.org

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź