Casting szkolnych teatrów

Casting szkolnych teatrów

12
0
SHARE

Kraków: ogłoszono drugą edycję  Ogólnopolskiego Festiwalu Młodych – Alchemia Teatru, który odbędzie się  w dniach od 16 do 18 października 2015 roku. Właśnie ruszyły zapisy dla chętnych należy się zgłaszać do organizatorów festiwalu: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży oraz Stowarzyszenie EKSIT. Zgłoszenia zespołów teatralnych można nadsyłać do 25 września 2015 roku. Wszelkie informacje o festiwalu, a także regulamin i kartę zgłoszeniową można znaleźć na stronie: www.sckm.krakow.pl.

Alchemia Teatru to festiwal skierowany do amatorskich zespołów teatralnych działających przy szkołach, domach kultury i fundacjach. To propozycja dla wszystkich pasjonatów teatru, którzy uprawiają go czynnie. Celem organizatorów jest poszukiwanie młodego teatru, innowacyjnych form wypowiedzi artystycznej, autentyczności i języka i ekspresji, które mogą wpływać na obraz i rozwój współczesnego teatru.

Tegoroczna edycja festiwalu ma także prowokować do dyskusji o teatrze, dać szansę wymiany doświadczeń. Organizatorzy wyrażają zainteresowanie postawami i decyzjami młodych twórców, wobec konwencji teatralnych, panujących mód i trendów współczesnego teatru. Dodatkowo w związku z obchodami 100. rocznicy urodzin Tadeusza Kantora organizatorzy wprowadzili dodatkową atrakcje, którą jest spotkanie z Jego Teatrem. Po tym wyjątkowym świecie poprowadzi uczestników były aktor Kantora- Bogdan Renczyński.

Spotkanie, warsztaty oraz wędrówka po ekspozycjach teatralnych i prezentacjach multimedialnych odbędą się w nowym budynku CICOTEKI, gdzie zgromadzona została spuścizna po Tadeuszu Kantorze.

Sal.Wid.

For. Yoytube.org

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź