„Chcą odwołać Prezydenta i Radę Miasta”

„Chcą odwołać Prezydenta i Radę Miasta”

0
0
SHARE

chcą odwołac prezydentaDnia 9 stycznia 2013 roku grupa inicjatywna mieszkańców Krakowa złożyła w Urzędzie Miasta Krakowa oraz w biurze Komisarza Wyborczego w Krakowie, powiadomienie o zamiarze zbierania podpisów pod wnioskiem o zorganizowanie Referendum w sprawie odwołania z zajmowanych funkcji prof. Jacka Majchrowskiego, Prezydenta Miasta Krakowa, oraz Rady Miasta Krakowa, przed upływem kadencji.

Jak dowiedział się Wawelski Gród już 21 listopada 2012 roku do Prezydenta Miasta wpłynęło powiadomienie o zamiarze przeprowadzenia referendum. Jak czytamy na stronie Komisarza Wyborczego w Krakowie, dnia 3 grudnia 2012 roku odmówił on przyjęcia owej awizacji.

Organizatorzy na swojej stronie internetowej przytaczają długą listę zarzutów pod adresem Prezydenta i Rady oraz formułują swoje żądania. Nie zgadzają się na likwidację szkół, stołówek szkolnych, Młodzieżowych Domów Kultury i domów pomocy społecznej, a Wydział Edukacji otwarcie nazywają Wydziałem Likwidacji i Prywatyzacji Edukacji. Mówią „NIE” samowoli i arogancji władz oraz urzędników, manipulowaniu opinią publiczną, podwyżkom podatków, cen biletów i skrajnemu zadłużaniu miasta.

O organizowanym referendum szeroko informują również stowarzyszenia biorące udział w tzw. Okrągłym Stole Mieszkaniowym i Edukacyjnym w Krakowie.

Grzegorz Nieradka

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź