Choć medalu nie zdobył, też coś zrobił dla Polski!

Choć medalu nie zdobył, też coś zrobił dla Polski!

7
0
SHARE

pasierbiewiczOstatnio wszyscy mówią o naszych olimpijskich medalistach, którzy się tak wspaniale zasłużyli dla Ojczyzny. Pokazują ich wszystkie telewizje, piszą o nich wszystkie gazety, a ich nazwiska nie schodzą z ust milionów ludzi.

Lecz wczoraj, w tym samym dniu kiedy nasi złoci chłopcy Kamil Stoch i Zbigniew Bródka w bombastycznej scenerii odbierali swe złote medale olimpijskie w Soczi, pewien skromny chłopak w Krakowie też coś zrobił dla Polski.

Grzesiek Nieradka, świeżo upieczony absolwent jednej z krakowskich uczelni, z własnej woli wezwał Krakowian przez Internet do wzięcia udziału w Obywatelskiej Warcie Honorowej przy zbezczeszczonych przez jakichś wynaturzonych zwyrodnialców pomnikach Danuty Siedzikówny „Inki” (w zeszłym roku) i płk. Ryszarda Kuklińskiego (przed kilkoma dniami).

Do krakowskiego Parku im. doktora Henryka Jordana, w którym  Krakowianie zbudowali ostatnimi laty własnym sumptem Narodowy Panteon z pomnikami zasłużonych Polaków dwudziestego wieku, by utrwalić pamięć o tych, których post-komuniści chcieliby wymazać z kart polskiej historii – przyszło kilkadziesiąt osób.

Było skromnie i cicho. Nie było telewizji ani dziennikarzy.

Ale do zebranych Wartowników przyłączyło się kilka spacerujących opodal rodzin z dziećmi.

I tak sobie myślę, że choć wczorajszą dekorację naszych sportowych herosów w Soczi oglądały miliony Polaków, a do Parku Jordana przyszła ich zaledwie garstka, te dwa wczorajsze wydarzenia miały równie wielką wagę dla Polski.

A co najważniejsze, to nieprawda, że wśród młodych nie ma już prawdziwych patriotów.

Zresztą sami Państwo zobaczcie w załączonej niżej relacji filmowej:

Krzysztof Pasierbiewicz

(nauczyciel akademicki)

 

 

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź