Chwalimy się Areną

Chwalimy się Areną

2
0
SHARE

Budynki_Arena_EwaWojcikKraków Arena to największy w Polsce i podobno jeden z najnowocześniejszych na świecie halowy obiekt widowiskowo-sportowy. Kompleks składa się z dwóch hal – dużej i mniejszej, tzw. treningowej. Główna hala to przede wszystkim ogromna arena. Trzy poziomy widowni, miejsca siedzące lub stojące na płycie, możliwość dowolnej konfiguracji widowni to cechy, które spełnią warunki organizacji imprez każdej skali. Wielofunkcyjny charakter Kraków Areny umożliwia rozgrywanie na jej terenie zawodów w co najmniej kilkunastu dyscyplinach rangi mistrzostw świata. Kraków Arena to także miejsce do organizacji koncertów, wystaw, kongresów, targów – informuje biuro prasowe urzędu miasta przy okazji pochwalenia się nagrodą.

Gmina Kraków została laureatem XV edycji konkursu Budowniczego Sportu 2014 w kategorii Sportowa Architektura Regionu za największą i najnowocześniejszą w kraju halę widowiskowo-sportową Kraków Arenę. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w czwartek (9 października) w Centrum Olimpijskim w Warszawie Gmina Miejska Kraków otrzymała także tytuł Sportowej Gminy 2014 roku.

W Krakowie została otwarta nie tylko ogromna hala, ale także bazy sportowe w dzielnicach, czytamy w informacji. Tylko w tym roku powstała pasywna hala sportowa na osiedlu Wysokim, przeprowadzono gruntowną modernizację stadionu lekkoatletyczno-piłkarskiego na osiedlu Szkolnym oraz rewitalizację kilkunastu boisk. Zapowiada się że niebawem zostaną oddane do użytku między innymi Narodowe Centrum Rugby 7 na osiedlu Lubocza i hala sportowa Orła Piaski Wielkie.

St.Stycz

Foto. EW.

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź