Co stało się z aktywami II RP po napaści sowieckiej na...

Co stało się z aktywami II RP po napaści sowieckiej na Polskę w 1939 r.

7
0
SHARE

„Atak wojsk sowieckich na Polskę 17 września 1939 r. był katastrofalny, nie tylko z powodu tego, że zaprzepaścił szanse Polski na kontynuację wojny z Niemcami w oparciu o zasoby zgromadzone na wschodzie, ale przede wszystkim ze względu na rabunek zasobów finansowych i depozytów, w tym złota i kosztowności, które były w posiadaniu instytucji państwowych, banków, osób prywatnych, kościołów. Ile tak naprawdę ukradli sowieci trudno oszacować, ponieważ bardzo mało jest wiarygodnych dokumentów archiwalnych. Polskie zostały bowiem zniszczone przed wkroczeniem sowietów, albo przez nich zarekwirowane i nadal nie są udostępnione historykom. Sowieckich udostępniono badaczom bardzo niewiele.”

inforynek_2013_04_12_7
Fot. źródło: www.krzysztofkopec.pl

To i inne wcześniej przytaczane ciekawe opracowania zagadnień z historii na pewno nie nieznanej młodzieży znajdują się arcyciekawej stronie: http://www.krzysztofkopec.pl/history.html

Prowadzi ją Krakowianin – dr Krzysztof Kopeć.

inforynek_2013_04_12_6
Fot. Strona autora

 

Fragmenty zaczerpnięte z obszernego opracowania na wskazanej powyżej stronie internetowej prowadzonej przez Krakowianina – Krzysztofa Kopcia i o dziwo wcale nie historyka.

Auror opracowań których fragmenty tu przytaczamy ukończył studia na Wydziale Matematyki i Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, a potem zdobywał dyplomy na krakowskiej AGH, w Instytucie Matematyki w zakresie komputerowych i mikrokomputerowych systemów przetwarzania informacji i w zakresie zarządzania komputeryzacji. Zdobył też szkolenia zakończone egzaminem z zakresu Służby Cywilnej. Natomiast nigdzie nie ma wzmianki o stacjonarnym, systemowym kształceniu historycznym, podziw i uznanie budzą te wszystkie obszerne opracowania na prowadzonej stronie.

Opracowała: Grace Wood

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź