II krakowski turniej strzelania laserowego niewidomych

II krakowski turniej strzelania laserowego niewidomych

17
0
SHARE

PArk KulturowyW środę 5 listopada odbędzie się II krakowski turniej strzelania laserowego dla niewidomych. Zawody odbędą się w Sali Portretowej Urzędu Miasta Krakowa, zlokalizowanej przy Placu Wszystkich Świętych. Impreza rozpocznie się o godzinie 10, natomiast zakończenie planowane jest ona godzinę 16.

Zawodnicy będą korzystać ze specjalnego symulatora tarczy połączonego z komputerem, który skonstruowano tak, aby celując zamiast zmysłu wzroku, wykorzystywać zmysł … słuchu.  Strzelec ustawiając i przygotowując się do strzału manipuluje strumieniem lasera, którym zbliżając się do środka tarczy wydaje bardziej donośny dźwięk.

Organizatorem tego niezwykłego wydarzenia jest Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie, przy współpracy Rady Dzielnicy I Stare Miasto, Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Słabowidzących VEGA w Kielcach oraz Młodzieżowej Akademii Samorządności Dzielnicy I działającej przy Centrum Młodzieży.

Miejmy nadzieję, że takich inicjatyw dedykowanych osobom niepełnosprawnym będzie więcej. Pokazują oni, że ludzie niepełnosprawni mogą bardzo wiele i często udowadniają, że fizyczne ograniczenia to nie problem, wystarczy pasja i chęć działania.

Dagmara Golba

 Fot. Archiwum W.Gród

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź