Kokos – sekret zdrowia i urody

Kokos – sekret zdrowia i urody

73
0
SHARE

Olej kokosowy_Żaklina LomberKokos znany głównie na Filipinach, w Indonezji oraz Malezji, jako „owoc zdrowia” nie cieszy się tak dużą popularnością w Polsce. Przyczyną tego jest brak wiedzy na temat właściwości zdrowotnych kokosa oraz wytwarzanych z niego produktów, mleka kokosowego oraz oleju kokosowego.

Jesień to najlepszy czas na pielęgnację oraz wzmocnienie naszych włosów. Warto przygotować je na najgorszą dla nich porę roku, jaką jest zima. W tym czasie włosy często elektryzują się, są łamliwe i oklapnięte. Nie możemy także zapomnieć o pielęgnacji naszej skóry, która w tym czasie bywa często przesuszona. Zarówno w przypadku włosów, jak i cery świetnie sprawdzi się sposób pielęgnacji wykorzystywany przez kobiety orientu-olejowanie.

Olej kokosowy bardzo dobrze nadaje się do pielęgnacji skóry wrażliwej i atopowej. Można używać go do kąpieli, jako balsam do ciała, zamiast mleczka, jako bezpieczniejsze rozwiązanie przy zmywaniu makijażu. Możliwości jest wiele. Warto też wiedzieć, że w okresie zimowym uchroni naszą skórę przed szkodliwym wpływem niskich temperatur.

W pielęgnacji skóry głowy olej kokosowy świetnie sprawdzi się podczas olejowania. Na wilgotne lub suche włosy nakładamy olej od nasady, aż po same końce włosów. Nanosząc na skórę głowy można wykonać delikatne, koliste ruchy. Dzięki temu poprawimy krążenie oraz sprawimy, że składniki odżywcze oleju kokosowego szybciej się wchłoną. Zabieg ten można stosować kilka godzin przed myciem włosów lub zostawiając włosy najlepiej pod czepkiem fryzjerskim na całą noc. Stosowany regularnie sprawi, że włosy będą miękkie w dotyku oraz lśniące.

Kokos ma też zastosowanie w kuchni przy przyrządzaniu wielu zdrowych potraw, ponieważ ma on właściwości antynowotworowe.

Najlepsze oleje kokosowe można nabyć w sklepach ze zdrową żywnością, sklepach z kulinarnymi produktami orientalnymi, jak i w sklepach internetowych.

Żaklina Lomber

Fot. ZL

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź