Konkurs Dla Historycznych Audycji Radiowych

Konkurs Dla Historycznych Audycji Radiowych

3
0
SHARE

1Do 15 sierpnia trwają zgłoszenia audycji radiowych, które przybliżają słuchaczom wydarzenia z najnowszej historii Polski. Organizatorem konkursu jest Instytut Pamięci Narodowej. Oprócz programów radiowych komisja planuje w przyszłości rozszerzyć zakres konkursu i nagradzać reportaże oraz artykuły dziennikarskie realizowane w różnych formach masowego przekazu.

Organizatorzy wyróżnili trzy kategorie, charakteryzujące gatunki dziennikarskie nadesłanych zgłoszeń. W „wydarzeniach” znajdą się te audycje, które w swej treści odnoszą się do wybranego zjawiska i momentu historycznego. Do kategorii „losy” będą przypisane prezentacje biografii bohaterów, świadków i uczestników doniosłych wydarzeń. Ostatnia kategoria „historia regionalna” przeznaczona będzie dla audycji charakteryzujących rozwój i działalność białostockiego oddziału IPN. Konkurs przeznaczony jest dla radiowych prelekcji, które miały już swoją emisję i starały się w wyróżnienie w innych instytucjach, jak również dla materiałów nieemitowanych.

Zwycięzcy w dwóch pierwszych wymienionych kategoriach otrzymają nagrody od głównych przedstawicieli władz IPN. Wyróżniona audycja z dziedziny historii regionalnej zostanie wręczona przez Dyrektora Oddziału IPN w Białymstoku. W walce o nagrody mogą stanąć audycje zgłoszone przez autorów, grona dziennikarskie, kombatanckie oraz stowarzyszenia historyczne.

AS

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź