Kornel Morawiecki i Jan T.Duda „Pod Gruszką”

Kornel Morawiecki i Jan T.Duda „Pod Gruszką”

133
0
SHARE

W najbliższy poniedziałek 27 czerwca godz. 18:00  Witold Gadowski poprowadzi spotkanie dwóch znamienitych gości, marszałka seniora dr Kornela Morawieckiego i prof. J.T. Dudy. Spotkanie  pod patronatem Oddziału Krakowskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich pt. „Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu” w sali Fontany I Pietro ul. Szczepańska 1, Klub „Pod Gruszką” – spotkanie otwarte.

Kornel Morawiecki, legenda „Solidarności”– tej  bez twarzy Wałęsy i szyldu okrągłego stołu, obecnie marszałek senior w Parlamencie RP przyjął zaproszenie na spotkanie w towarzystwie profesora Dudy z wielką satysfakcją. Wciąż ostatnio bardzo żywa dyskusja o kształt i kontynuację tzw. dobrej zmiany, która bez wątpienia dokonała się z przeważającym udziałem młodego pokolenia Polaków jest wciąż ze wszech miar pożądana.

„Patronowanie” i wsparcie projektu przez zarówno Krakowski Oddział SDP jak i gości wieczoru – dwie cenione osobowości w przestrzeni publicznej czyli prof. Dudę i dr Morawieckiego jest przez młodych ludzi znakomicie odebrane. Przede wszystkim zaprzecza utartym tezom, jakoby przez cały czas utrzymywał się naturalny trend wzajemnego zwalczania się pokoleń. Dzisiejsze młode pokolenie nawet jeśli nie ma wpojonej (dom/szkoła) pokory do zastanej rzeczywistości (szczególnie do osób dorosłych) to intuicyjnie wyczuwa, że bez ścisłej współpracy z nimi nie będzie w pełni mogła się rozwinąć.  Dorośli natomiast dobrze wiedzą, że „nowe” bez niczyjego udziału nieodwołalnie nadejdzie. Zatem kwestią zdrowego rozsądku i rozumu jest aktywne i tym samym lepsze przygotowanie młodego pokolenia do zadań które nadejdą – często zadań dla kraju niełatwych.

Spotkanie „Pod Gruszką” i temat „Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu”, jest pierwszą zapowiedzią szerszego projektu, którego inaugurację planuje się po wakacjach. Spotkanie wywołuje jedynie temat zawarty w tytule i program spotkania nie jest stricte programem projektu.

Bez wątpienia takie osobowości – Prof. J.T Duda, dr K. Morawiecki – Marszałek  Senior i prowadzący spotkanie dziennikarz – Witold Gadowski gwarantują, że spotkanie i dyskusja wokół wywołanego tematu będą „ciekawie gorące”. Doświadczenia gości i prowadzącego, ich uczestnictwo w życiu publicznym – społecznym ze wszech miar imponują młodym ludziom i służą jako przykład odpowiedzialności za Ojczyznę.

Warto też wspomnieć o publiczności Klubu Dziennikarzy „Pod Gruszką”, która stanowi o wyjątkowej atmosferze tych wielorako tematycznych spotkań, przywołując blisko zbieżne ostatnio prowadzone przez Krakowski Klub Wtorkowy. Organizatorzy są przekonani, że i w poniedziałkowy wieczór publiczność nie zawiedzie.

Krzysztof R.

GG

Fot. Youtube.org

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź