Koszykówka: Wisła Can-Pack gromi!

0
0
SHARE

35e8b8849a6452a2dcdddb1462afbed0Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków pokonały we własnej hali w meczu dziewiątej kolejki Euroligi ekipę BK IMOS Brno 79:58. Dzięki zwycięstwu, krakowianki umocniły się na drugim miejscu w tabeli grupy B.

Od początku spotkania Wiślaczki osiągnęły znaczącą przewagę. Już po pierwszej kwarcie prowadzenie gospodyń wynosiło aż 18:5. Kolejne kwarty to stopniowe powiększanie prowadzenia. Najlepsza zawodniczką w ekipie Białej Gwiazdy była Jantel Lavender, która zdobyła 26 punktów.

Po zwycięstwie, Wisła Kraków zajmuje drugie miejsce w grupie, lideruje drużyna  Fenerbahce Stambuł. Na trzecim miejscu znajduje się Nadezhda Orenburg. W następnej kolejce Euroligi, Wiślaczki podejmą na wyjeździe zespół Fenerbahce. Natomiast już w najbliższą sobotę we własnej hali, Biała Gwiazda w meczu ligowym podejmie AZS Gorzów Wielkpolski.

Wisła Can-Pack Kraków – BK IMOS Brno 79:58 (18:5, 21:20, 19:17, 21:16)

Wisła Can-Pack: Jantel Lavender 26, Alexandria Quigley 10 (5 as.), Agnieszka Szott-Hejmej 9, Cristina Ouvina 8, Agnieszka Skobel 7 (6 prz.), Zane Tamane 6 (9 zb.), Danielle McCray 5,                                          Paulina Pawlak 4, Justyna Żurowska 4, Marta Jujka 0

BK IMOS: Anna Jurcenkova 15 (10 zb.), Tereza Peckova 14, Ashley Key 10, Barbora Kasparkova 9, Ivana Jalcova 7, Aneta Mainclova 2, Veronika Vlkova 1, Alena Hanusova 0,