Kraków po raz kolejny najlepszy!

Kraków po raz kolejny najlepszy!

0
0
SHARE

miejsca_Kraków_Jan LorekKraków to miasto magiczne, doceniają je nie tylko Polacy, ale i turyści z zagranicy. Jego wyjątkowość i niepowtarzalny charakter potwierdza kolejne zwycięstwo w rankingu miejsc wartych odwiedzenia – tym razem stolica Małopolski uplasowała się na pierwszym miejscu rankingu opublikowanego przez magazyn „Which”, pokonując 47 europejskich miast.

Ranking brał pod uwagę najlepsze i najciekawsze miasta, które są dobrym miejscem na krótki turystyczny wyjazd poza Wielką Brytanię. Kraków pokonał takie miasta jak: Amsterdam, Wenecja, Praga, Berlin, Paryż oraz Rzym. Oceniając, pod uwagę brano m.in. noclegi, atrakcje kulinarne, stosunek cen do jakości, łatwość poruszania się oraz przyjazne powitanie.

Ranking brytyjskiego magazynu to nie pierwsze wyróżnienie Krakowa. Już na początku 2014r. Kraków otrzymał nagrodę portalu turystycznego Zoover „Zoover Award for the best European city trip 2014″ i został okrzykniętym mianem najlepszego turystycznego miasta Starego Kontynentu. Nasze miasto plasuje się także wysoko w ogólnoświatowych rankingach, potwierdza to 11. miejsce w zestawieniu „Top 25 Cities in the World: Readers’ Choise Awards 2014″ przygotowanym przez prestiżowy magazyn Condle Nast oraz obecność na liście 25 najlepszych destynacji w Europie według portalu tripadvisor.

Dowodem wyjątkowości Krakowa się także opinie dziennikarzy z całego świata, którzy opisują nasze miasto na łamach swoich magazynów i gazet codziennych. W tym roku o Krakowie wspomniano m.in. w indyjskim MICE Talk oraz chińskim The China Daily, a także na łamach The Huffington Post, gdzie Andy Steves zachęcał Amerykanów do wizyty pod Wawelem.

Nas o tym, że Kraków jest magiczny przekonywać nie trzeba, wiedzą o tym nie tylko mieszkańcy, ale i ci, którzy choć raz odwiedzili to miasto. Stolica Małopolski to miejsce idealne zarówno dla miłośników historii, sztuki i architektury, melomanów, ale także i dla młodych ludzi, którzy chcą aktywnie spędzić czas w wyjątkowym miejscu i wśród przyjaznych ludzi.

Dagmara Golba

Fot. Jan Lorek

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź