Kraków: śmiercionośne odpady

Kraków: śmiercionośne odpady

29
0
SHARE

Dziwnym zbiegiem okoliczności można nazwać składowanie do tej pory śmiercionośnych odpadów azbestowych, gdzie już od co najmniej 20 lat mówi się głośno o niebezpiecznym składniku budowlanym, którego już dawno w budownictwie nie wolno używać. Tam gdzie stanowił on taki element składowy obiektu w innych miastach dokonywano wyprowadzki ludzi lub przebudowywano obiekty. Natomiast ze zdziwieniem odnotowaliśmy wiadomość z notatki prasowej UM Krakowa:

Usuwamy azbest, w dniu 24.08.2015r. (poniedziałek) na terenie nieruchomości przy ul. Niewodniczańskiego 142 w Krakowie będą prowadzone prace obejmujące załadunek i wywóz ze składowanych na tej nieruchomości odpadów azbestowych. Prace te prowadzone będą przez Pana Radosława Rokosza prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą Radosław Rokosz Firma Remontowo-Budowlana „RAGAR, w oparciu o zawartą z Gminą Miejską Kraków umową na świadczenie usługi usuwania wyrobów zawierających azbest oraz usługi transportu odpadów azbestowych (usuwanie azbestu z dachu).

Spróbujemy się dowiedzieć w magistracie czegoś więcej na temat śmiercionośnego składnika budowlanego, który jak się okazuje może sobie w Krakowie spokojnie zalegać na dachach budynków Krakowa mimo ogromnego zagrożenia dla zdrowia ludzi? Wygląda na to, że Kraków to „beczka trucizn” nie tylko z powodu gigantycznego zanieczyszczenia powietrza ale i np. azbestu na dachach.

Dorota Ziomala

Fot. Youtube.org

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź