Kraków to prywatne ranczo?

Kraków to prywatne ranczo?

5
0
SHARE

Osoby_Majchrowski_ Jag.Las„Psy szczekają karawana jedzie dalej” – interpelacja za interpelacją wpływa na urząd prezydencki, a urząd sobie bimba bo przecież nic się nie zmieniło w Krakowie „Wesele” trwa od 12 lat i bawią się ci sami goście. Lepszego porównania dla pani nie znajdę, powiedział jeden z rajców krakowskich i dodał – tylko nie wiadomo czy płakać czy się śmiać”?

– Dlaczego władze miasta, a w ich imieniu ZIKiT lekką ręką podpisały umowę z firmą AMS na wymianę 500 wiat przystankowych w zamian za zyski z zamieszczania reklam zewnętrznych na wiatach – pyta w jednej z interpelacji radny Ryszard Kapuściński.

Z interpelacji wynika, że miasto w ten sposób oddało firmie zewnętrznej dochód 250 tysięcy miesięcznie – rocznie 3 miliony zł. i podpisało umowę do 2029 roku. To znaczy, że prezydent Majchrowski założył kadencję dożywotnio, a może dziedzicznie?

– Warto również pamiętać, że duża część powierzchni reklamowej na wiatach jest wynajmowana przez spółki miejskie reklamujące swoje przedsięwzięcia –  podkreśla w interpelacji Kapuściński.

W takim razie nie trzeba się wysilać żeby wiedzieć iż te miejskie spółki płacąc teraz za reklamę też będą zasilać firmę AMS i drenować miejski budżet – dla kogo ten prezent?

O tym, że prezydent traktuje Kraków jak prywatne ranczo pisaliśmy już wielokrotnie, ale najwłaściwszym przykładem będzie KRK (czytaj czyj jest Kraków).

Oryginalny, pełny tekst interpelacji przeczytać można (tu), czy Rada Miasta w której dominującą większość stanowią: klub Platformy Obywatelskiej i prezydencki zareaguje na takie bezprawne pozbawianie dochodów miasta? Opozycja w radzie miasta po utworzeniu koalicji Majchrowskiego z Platformą jest słaba. Opozycją jest PIS, ale sama ta partia nie jest w stanie przeciwstawić się koalicji  – powiedział ostatnio na konferencji Łukasz Gibała. Dlatego poseł i niedawny kandydat na prezydenta powołał stowarzyszenie pn. „Logiczna Alternatywa”, aby obywatelsko wspierać opozycję z zewnątrz. Całość uzasadnienia posła Gibały jest (tu czytaj).

Stanisław Styczyński

Fot. Jag.Las

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź