Kraków Wchodzi Do Gry

Kraków Wchodzi Do Gry

1
0
SHARE

witcher

Już latem na terenie Krakowa pojawi się regionalna siedziba firmy CD Projekt, zajmująca się produkcją i dystrybucją gier o zasięgu globalnym. Miłośnikom wirtualnych zmagań CD Projekt kojarzy się przede wszystkim z Wiedźminem – grą, która przyniosła twórcom międzynarodowy sukces.

Prezes firmy potwierdził przypuszczenia, że firma szykuje się do rozszerzenia swojej działalności w stolicy Małopolski. Ekipa została już skompletowana, miejsce siedziby nadal jednak pozostało tajemnicą. CD Projekt pragnie tym samym skorzystać z potencjału młodych i utalentowanych ludzi, którzy wiążą swoją karierę zawodową z Krakowem i nie myślą o przeprowadzce do Warszawy.

Wspomniana grupa kapitałowa, jaką jest CD Projekt, może pochwalić się wieloma sukcesami. Na portalu firmy możemy przeczytać, iż została ona zauważona i uwzględniona w zestawieniu amerykańskiego czasopisma Time, które dotyczyło wyboru najlepszych stron internetowych. Wśród wyróżnionych znalazł się portal GOG.com, który prowadzony jest przez polskich producentów gier. Sama firma działa od 1994 roku. W początkach swojej działalności zajmowała się dystrybucją amerykańskiego oprogramowania w wydaniu płytowym. W późniejszym okresie rozwinęły się prace nad polskimi przekładami i uzupełnieniami dostosowanymi do potrzeb polskiego klienta. Obecnie, oprócz zagranicznych pozycji, można zakupić polskie autorskie wydania gier.

Ola Słoka

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź