Krakowiacy na piwo marsz

Krakowiacy na piwo marsz

15
0
SHARE

Nauczymy się ważyć piwo sami. Zrób to sam czyli warsztaty piwowarstwa domowego. Beerweekend, II Pokaz warzenia piwa, debiut krakowskiego browaru i akcja charytatywna. Drugi Beerweekend startuje już 24 lipca.

Lipiec upływa pod znakiem niemiłosiernych upałów, które wdały się już wszystkim we znaki. Z odsieczą nadciąga druga edycja Beerweekendu, która odbędzie się w ostatni weekend lipca w krakowskiej Fabryce.

Pierwszy Beerweekend cieszył się dość dużym zainteresowaniem wszystkich miłośników polskiego piwa rzemieślniczego – wiadomo lubimy piwko. Organizatorzy zapewniają że na drugiej edycji imprezy też nie zabraknie produktów najlepszych polskich browarów i innych atrakcji, które mogą zaciekawić także osoby, niebiorące jeszcze udziału w piwnej „balandze”. Podobno któreś z kilkudziesięciu piw rzemieślniczych dostępnych w trakcie wydarzenia przekona na tego napoju nawet osoby, które za tym napojem nie przepadają.

Tematem przewodnim drugiego Beerweekendu jest piwowarstwo domowe. Każdy spragniony wiedzy o dobrym piwie będzie mógł go spróbować i dowiedzieć się jak samodzielnie przygotować ten trunek w domu. Pokazy warzenia piwa i szkolenie z piwowarstwa domowego odbędą się w sobotę.

Drugi dzień imprezy stworzy także możliwość wsparcia dzieci z Domu Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie. Krakowscy piwowarzy przygotowali akcje charytatywną. W jej ramach darczyńcy będą częstowani domowym piwem w zamian za wsparcie inicjatywy dobrowolnym datkiem.

Organizatorzy nie zapomnieli także o dobrym jedzeniu, ale nas nie poinformowali czy to będzie poczęstunek czy do kupienia, więc będziecie państwo mieć niespodziankę na miejscu dobą albo złą? Przez cały czas trwania imprezy będzie można spróbować burgerów od Red Beef Burger, których sosy będą przygotowane na bazie piw browaru Brokreacja, ale też pysznej włoskiej pizzy Fabryki Smaku. Z informacji dowiadujemy się że Beerwekend to także debiut nowego krakowskiego browaru – Tattooed Beer, kino o tematyce piwnej oraz najlepsza muzyka serwowana przez Djów.

Beerweekend II

Wstęp wolny

Fabryka, Zabłocie 23, Kraków

24 lipca, w godzinach 16-01

25 lipca, w godzinach 12-01

28 lipca. W godzinach 10-22

Kolejne edycje:

Beerweekend III 21-23 sierpnia

Kino letnie czyli piwna rewolucja w oku kamery.

Kino letnie o tematyce piwnej. Na trzeciej edycji, wejdziemy w świat piwnej rewolucji, która przybyła do Polski z za oceanu. Przeprowadzimy wykłady o historii craftu, zaś wieczorem będzie można się zrelaksować w plenerowym kinie letnim, gdzie zaprezentujemy filmy dotyczące piwnej rewolucji w USA.

Beerweek Festival 25-27 września

Festiwal piw rzemieślniczych.

Kilkudziesięciu wystawców, warsztaty, wykłady, strefa gastronomiczna, a to dopiero początek. Będziemy państwa informować o kolejnych atrakcjach.

Jag.Las

Fot. Youtube.org

Beerweekend#2_plakat

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź