Krakowianie znów uczczą Ofiary Smoleńska

Krakowianie znów uczczą Ofiary Smoleńska

1
0
SHARE

Marsz Pamięci w KrakowieZbliża się 46 miesięcznica Tragedii Smoleńskiej. Już 10 lutego w całym kraju odbędą się uroczystości upamiętniające to najtragiczniejsze w dziejach powojennej Polski wydarzenie.

Każde kolejne spotkanie w Archikatedrze św. Jana w Warszawie, Archikatedrze Wawelskiej w Krakowie oraz w setkach polskich świątyń jest inne, bowiem z każdym miesiącem przybywa faktów, które przybliżają do ostatecznego poznania prawdy o smoleńskiej zbrodni. Kolejnym milowym krokiem w dojściu do prawdy jest udostępnienie niepublikowanego dotąd raportu polskich archeologów, którzy badali miejsce zamachu. Raport z jesieni 2010 r. jest wstrząsający. Podaje on, że na niewielkim terenie przy lotnisku Smoleńsk-Północny odnaleziono i sfotografowano ponad 20 tys. kawałków rządowego TU-154M. Czy w wyniku uderzenia w błotnistą glebę taka skala zniszczeń byłaby możliwa? Dodatkowo, na 40 m przed rzekomym upadkiem samolotu odnaleziono setki osmolonych i nadpalonych elementów konstrukcji samolotu, a co napawa prawdziwą grozą – także szczątki ciał pasażerów.

Próba zakłamania tego, co stało się w Smoleńsku nie powiodła się m.in. dzięki setkom comiesięcznych spotkań upamiętniających Ofiary Smoleńska. W Krakowie, dnia 10 lutego, kolejne takie spotkanie rozpocznie się o godz. 16.15 modlitwą i złożeniem kwiatów na sarkofagu Pary Prezydenckiej, po czym o godz. 16.30 w Archikatedrze Wawelskiej odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Lecha i Marii Kaczyńskich oraz Wszystkich Ofiar Tragedii Smoleńskiej, zamówiona przez Region Małopolska NSZZ „Solidarność”. Po Mszy Świętej uczestnicy w Marszu Pamięci przejdą pod Krzyż Narodowej Pamięci – Krzyż Katyński. Tam delegacje złożą kwiaty a uczestnicy Marszu zapalą 96 białych i czerwonych zniczy. Po modlitwie przewidziano wystąpienie wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości, Beaty Szydło. Organizatorem comiesięcznych uroczystości w Krakowie jest Krakowski Klub Gazety Polskiej im. Janusza Kurtyki.

Grzegorz Nieradka 

thumb

 

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź