Krakowskie kościoły pokażą ukryte skarby

Krakowskie kościoły pokażą ukryte skarby

3
0
SHARE

Kościół_par._p.w._Wniebowzięcia_NMP_(Mariacki),_Kraków  Już za tydzień – 14 i 15 sierpniaII Noc Cracovia Sacra, która ma na celu pokazanie    fenomenu religijnego miasta. Podczas tegorocznej edycji swoje skarby zwiedzającym udostępni ponad dwadzieścia najpiękniejszych świątyni i obiektów sakralnych w Krakowie i okolicach (m.in. katedra na Wawelu, Bazylika Mariacka, kościół Bernardynów, Bazylika o. Franciszkanów, Opactwo Benedyktyńskie w Tyńcu). Dzięki temu wszyscy chętni będą mogli z bliska zobaczyć jak wygląda życie mnicha, odkryć tajemnice kościelnych zabytków oraz zajrzeć do klasztornych skarbców i wielu innych miejsc, które na co dzień pozostają niedostępne dla zwiedzających. Zobaczyć będzie można również część pomieszczeń reprezentacyjnych Pałacu Biskupów Krakowskich.

Temat przewodni tegorocznej Nocy związany jest z osoba św. Jana Pawła II. Wszyscy chętni będą mogli nie tylko zwiedzić miejsca związane z życiem jednego z najwybitniejszych Polaków, ale także wziąć udział w koncertach, wystawach i innych wydarzeniach artystycznych, podczas których prezentowany będzie dorobek literacki Karola Wojtyły.

Wstęp do wszystkich miejsc będzie bezpłatny. Szczegóły i dokładny program Nocy Cracovia Sacra 2014 znajduje się na stronie www.krakowskienoce.pl.

Program: http://www.krakowskienoce.pl/noc_cracovia_sacra/130781,0,1,program.html

Dagmara Golba

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź