Małopolski apel o pamięć dla Powstańców

Małopolski apel o pamięć dla Powstańców

9
0
SHARE

O mobilizację w całej Małopolsce dla specjalnego uczenia bohaterstwa Powstańców Powstania Warszawskiego zaapelowali członkowie Polski Razem z Jarosławem Gowinem na czele, który w ubiegłym tygodniu podczas konferencji ten apel obwieścił. Apel skierowany do wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów  brzmiał:

 – „Dziś apeluję w imieniu Polski Razem o odpowiednie uczczenie pamięci wybuchu „Powstania Warszawskiego”. W konferencji uczestniczyli także radni i jak określono – eksperci Polski Razem oraz Dyrektor Oddziału IPN w Krakowie Marek Lasota, którzy przyłączyli się do apelu.

Pomysłodawcy zaproponowali aby w dniu 1 sierpnia, o godz.: 17:00 we wszystkich podległych wyżej wymienionym osobom w instytucjach, którymi kierują lub mają na nie wpływ w geście solidarności z Walczącą Warszawą, zostały wywieszone flagi i zawyły syreny alarmowe.

Jadwiga Emilewicz, radna Sejmiku Województwa Małopolskiego, jednocześnie przewodnicząca małopolskich struktur Polski Razem przypomniała i podkreśliła, że w sierpniu 1944 wielu mieszkańców Małopolski chciało dać odpór nazistowskiemu okupantowi i próbowali przedostać się do Warszawy by wspólnie z oddziałami Armii Krajowej wziąć udział w powstaniu.

Marek Lasota oznajmił, że krakowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie rokrocznie inicjuje akcje będące symbolicznym uhonorowaniem poświęcenia i walki Powstańców Warszawskich.

W konferencji uczestniczył również radny miasta Krakowa Arkady Rzegocki, zaapelował o szczególną chwilę refleksji nad bohaterstwem i ofiarą naszych przodków w walce o wolność Naszej Ojczyzny.

Sal.Wid.

Fot. Youtube.org

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź