Marek Jurek laureatem nagrody im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego

Marek Jurek laureatem nagrody im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego

6
0
SHARE

Marek JurekWe wtorek, 28 stycznia o godz. 12.00, w Sali Senackiej Politechniki Krakowskiej rozpoczęła się konferencja prasowa Fundacji „Źródło”, podczas której wręczona została nagroda im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego – Ojca Rodziny.

W tym roku laureatem nagrody został Marek Jurek – polityk znany z konserwatywnych poglądów, pełniący w latach 2005-2007 urząd Marszałka Sejmu, obecnie  lider partii Prawica Rzeczypospolitej.  Kapituła ustanowiona przez Fundację „Źródło” już po raz osiemnasty przyznała nagrodę będącą wyróżnieniem dla osoby, która w szczególny sposób zasłużyła się na rzecz pomocy rodzinom oraz umacnianiu rodzin w Polsce.

– Warto podkreślić, że Marek Jurek jest przykładem katolika, który wstępując w działalność polityczną starał się swym postępowaniem zawsze – w każdej chwili, przy każdym głosowaniu, przy każdej inicjatywie ustawodawczej – kierować się tym, co określamy jako fundament życia katolika – powiedział prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki z redakcji „Źródła”.

Nagrodą im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego nie po raz pierwszy wyróżniono polityka. Laureatami byli również: senator Jan Maria Jackowski i Stanisław Kogut, a także mecenas Zbigniew Cichoń.

Sługa Boży Jerzy Ciesielski, patron nagrody tygodnika „Źródło” był studentem, a następnie pracownikiem Politechniki Krakowskiej. Dnia 17 grudnia 2013 roku Ojciec Święty Franciszek podpisał dekret o heroiczności jego cnót.

Dalsze uroczystości odbyły się już w innym miejscu. O godz. 13.30 w Bazylice św. Floriana przy ul. Warszawskiej rozpoczęła się msza święta sprawowana w rycie trydenckim. Następnie, o godz. 17.00  w krypcie kościoła  Przemienienia Pańskiego oo. Pijarów w Krakowie odbyło się spotkanie kolędowo-noworoczne zorganizowane przez małopolskie struktury Prawicy Rzeczypospolitej. Wystąpił Chór Chłopięcy Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej z Limanowej, który ubogacił część liturgiczną spotkania. Po modlitwie, pełnomocnik okręgowy Prawicy Rzeczypospolitej, Gniewomir Rokosz Kuczyński, poprosił o zabranie głosu Marszałka Marka Jurka i Senatora Zbigniewa Cichonia:

– Zastanawiałem się, czy przyjąć to zaproszenie, ponieważ wczoraj pożegnałem swojego ojca. Pomyślałem jednak, że patrzy z góry i jest szczęśliwy, że spotkałem się z tak wspaniałymi i wartościowymi ludźmi – rozpoczął swoje przemówienie mecenas Zbigniew Cichoń, który przybył wraz z małżonką.

W spotkaniu udział wzięli politycy Prawicy Rzeczypospolitej z Krakowa, Nowego Sącza i Olkusza oraz parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości. Wśród parlamentarzystów, oprócz Zbigniewa Cichonia,  obecny był Poseł na Sejm RP Andrzej Adamczyk,  zaś w imieniu Posła na Sejm RP Andrzeja Dudy głos zabrał młody polityk Prawa i Sprawiedliwości, Grzegorz Nieradka.

– (…) na koniec życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa, bo wierzę głęboko, że w dobrych zawodach występujemy, a jeśli wiary ustrzeżemy, to bieg nasz z pewnością ukończymy – powiedział Grzegorz Nieradka kończąc swoje wystąpienie.

W przemówieniach dominowało poczucie wspólnoty i wzajemnego szacunku. Składano gratulacje Markowi Jurkowi i noworoczne życzenia wszystkim obecnym. W rozmowach kuluarowych zwracano uwagę na fakt współpracy Prawa i Sprawiedliwości i Prawicy Rzeczypospolitej, których liderzy podpisali porozumienie zakładające m.in. tworzenie wspólnych list wyborczych.

Michał Ax, PRz

Fot. http://www.prawicarzeczypospolitej.org

 

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź