Minister Kosiniak Kamysz – Co po Kontroli NIK?

Minister Kosiniak Kamysz – Co po Kontroli NIK?

20
1
SHARE

photo 3Wkrótce opublikujemy super ciekawe fakty dotyczące sprawy jak informowaliśmy w poprzednim artykule: „informacji o udzieleniu dotacji wybranym organizacjom spoza sektora finansów publicznych, których projekty nie zakwalifikowały się do dofinansowania w konkursie ofert”.

Władysław Kosiniak  Kamysz wcześniej krakowski radny , dziś minister w MPiPS  skontrolowany przez NIK ma kłopoty ze swoim ministerstwem o czym już pisaliśmy (czytaj). Kiedy minister Gowin zderegulował ustawą, wymogi wcześniej obowiązujące kandydatów na stanowiska jak: pośrednik pracy, doradca zawodowy czy doradca EURES (europejskiej sieci zatrudnienia) i pracownicy np. powiatowych urzędów pracy nie muszą spełniać żadnych wymagań, by dostać pracę lub awansować – Kosiniak protestował. Pojawiały się nawet informacje medialne, że mimo ustawy wprowadzane są tylnymi drzwiami przepisy  ministerialne omijające ustawę (wgospodarce.pl /informacje/6277).

Wówczas minister mocno podkreślał standardy: ”przygotował projekt nowelizacji rozporządzenia o wynagrodzeniu pracowników samorządowych, w którym przywraca większość zniesionych wymogów (cyt. z tego samego źródła).

A co ze standardami tolerującymi nepotyzm z pogranicza  korupcji, w świetle ujawnionego Raportu NIK – panie ministrze? Natychmiast po ujawnieniu Raportu przychylne media prorządowe pospieszyły z pomocą wyłagodzenia całej sprawy, mimo ze do końca się nie dało zahamować tej informacji, gdyż sięgnęła ona różnych samorządów w Polsce jak „ośmiorniczka”. Posypały się medialne tytuły niektóre równoważące negatywy usprawiedliwieniami: Kosiniak –Kamysz chce zobaczyć raport  w Wołominie, Kosiniak-Kamysz po kontroli w Pucku: „System zadziałał zawiedli ludzie” i tym podobne zabiegi medialnej propagandy.

W Krakowie wiedzą więcej jak dowiedział się nasz portal, cała sprawa do NIK-u wywędrowała z Krakowa, co nie dziwi ponieważ nigdzie nie wiedzą lepiej jak w środowisku skąd się wywodzimy, a minister to Krakowianin.

Wkrótce opublikujemy super ciekawe fakty dotyczące sprawy jak informowaliśmy w poprzednim artykule: „informacji o udzieleniu dotacji wybranym organizacjom spoza sektora finansów publicznych, których projekty nie zakwalifikowały się do dofinansowania w konkursie ofert”. A było ich aż 19 – zapewne ciekawi państwa co to za organizacje?

 

St.Strzałkowski

1 KOMENTARZ

  1. […] Przypominamy te fakty obecnemu rządowi aby z nich skorzystał, tłumacząc się dziś przed unijnymi urzędnikami przypomniał im dlaczego przedtem nie pilnowali tak gorliwie polskich standardów, a nawet wydawanych przez siebie dyrektyw? Ciekawym też jest i będzie ważnym do sprawdzenia przez obecnie rządzących co stało się z prokuratorskim śledztwem w tej sprawie? (czytaj). […]

Zostaw odpowiedź