Modlitwa i pamięć w Sanktuarium bł. Jana Pawła II

Modlitwa i pamięć w Sanktuarium bł. Jana Pawła II

23
0
SHARE

DSC_0157W dniu 18go października w Sanktuarium bł. Jana Pawła II odprawiona została kolejna Msza Św. z zamówionych przez AKO Kraków (www.akokrakow.blogspot.com ) w cyklu comiesięcznych spotkań modlitewnych w intencji „O radość Zbawionych dla śp. Pary Prezydenckiej, wszystkich poległych w katastrofie smoleńskiej o światło prawdy dla Ojczyzny oraz za śp. Jadwigę Kaczyńską, ukochaną Mamę Pana Prezydenta”.

Akurat był to trzeci piątek miesiąca, była to więc zarazem transmitowana przez TVP Kraków Msza Św. dla Chorych a jednocześnie, ze względu na przypadające na ten dzień wspomnienie św. Łukasza, patrona lekarzy,  Msza Św. w intencji Służby Zdrowia. Dzięki temu Liturgia zyskała wyjątkową oprawę między innymi, poprzez uczestnictwo znakomitego Chóru. Niestety, ze względu na umowę z TVP, podczas Mszy Św. transmitowanej dla chorych nie są odczytywane zamówione intencje a jedynie intencja związana z transmisją. Dlatego też intencja AKO Kraków została uroczyście odczytana przed Mszą Św., czego niektóre z przybyłych osób nie mogły niestety usłyszeć. Należy dodać, że podczas całej Mszy Św. portret Pary Prezydenckiej pozostawał na swym zwyczajowym już miejscu przy Ołtarzu Słowa.

Wśród licznie zgromadzonych wiernych można było dostrzec wielu przedstawicieli AKO Kraków. Także pan min. Andrzej Duda znalazł chwilę wolnego czasu w swym badzo wypełnionym piątkowym grafiku, by choć przez część Mszy uczestniczyć we wspólnej modlitwie u stóp Ołtarza z relikwiami bł. Papieża.

Kolejne modlitewne spotkanie w Sanktuarium wypada 18go Listopada, w miesiącu, w którym w szczególny sposób pamiętamy o „naszych zmarłych przyjaciołach”, jak to ujął 18 października w modlitwie wiernych główny celebrans Mszy Św.

AKO Kraków zaprasza wszystkich, którym droga jest pamięć o poległych w katastrofie nad Smoleńskiem do wspólnej modlitwy. 

/Spectator/

fot. CC (wnętrze Sanktuarium bł. Jana Pawła II – kościół dolny – na moment przed uroczystą Mszą Świętą 18 września br.)  

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź