Muzeum Narodowe chłodzi Krakowian

Muzeum Narodowe chłodzi Krakowian

5
0
SHARE

„Chłodzimy plac przed Gmachem Głównym MNK! W związku z zapowiadanymi na weekend upałami w Krakowie zainstalowaliśmy na placu przed Gmachem Głównym dwa zraszacze wodne. Chcemy, by od rana do wieczora służyły wszystkim – i krakowianom, i turystom. Zapraszamy do zabawy! Jest bezpieczna i darmowa. To komunikat nadesłany z Muzeum Narodowego, mamy nadzieję że Krakowianie i turyści przy okazji tej wodnej „zabawy”  zechcą wstąpić do muzeum i zwiedzić jakąś proponowaną wystawę?

Przy okazji warto wspomnieć – poruszyć temat polskich muzeów typu narodowe, temat repertuaru, propozycji wystaw i tego czego oczekuje się po tego typu instytucjach z nazwy narodowe? Warto byłoby  zainteresować Polaków tym tematem w przededniu jesiennych wyborów, jeśli sztaby wyborcze kandydatów będą przygotowywać swoje programy z zakresu kultury.

W czasie niedawnych wyborów prezydenckich Andrzej Duda – prezydent elekt tę sferę dość często poruszał i już teraz przygotowując się do utworzenia wielkiej rady programowej (ciała doradczego) w swoim zapleczu prezydenckim przewidział i tę sferę działalności. Sferę ostatnio, od śmierci prezydenta Św.p Lecha Kaczyńskiego  zaniedbaną.

To L. Kaczyński jako jedyny prezydent nie zaniedbał polskiej polityki historycznej a tym samym narodowej pamięci, której powinniśmy szukać i oczekiwać w repertuarach polskich muzeów narodowych, a nie instalacji z genitaliami na krzyżu jak to miało miejsce w wielu przypadkach w miejscach muzeów narodowych – również w Krakowie.

Giza Banaszkówna

Fot. Mirek Żak (Pracownia Fotograficzna MNK)

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź