Obywatelska Warta Honorowa dla płk. Ryszarda Kuklińskiego w Parku Jordana

Obywatelska Warta Honorowa dla płk. Ryszarda Kuklińskiego w Parku Jordana

13
0
SHARE

wartaW związku z haniebnym aktem profanacji pomnika polskiego bohatera, płk. Ryszarda Kuklińskiego w krakowskim Parku im. dr. Henryka Jordana, mieszkańcy Krakowa postanowili wystawić Obywatelską Wartę Honorową przy popiersiu Kuklińskiego. Wartę zaplanowano na dzień 16 lutego br., tj. w najbliższą niedzielę o godz. 14.00.

Zapowiadany przez mieszkańców udział w Obywatelskiej Warcie Honorowej, jest odpowiedzią na apel młodego animatora życia społeczno-politycznego w Krakowie, p. Grzegorza Nieradki.

 – Zaledwie kilka dni temu przeżywaliśmy podniosłą uroczystość dziesiątej rocznicy śmierci wielkiego polskiego bohatera, który nie bał się wypowiedzieć wojny „Imperium zła”. Działał wówczas w osamotnieniu. Dziś, gdy prawda o chwalebnych czynach płk. Ryszarda Kuklińskiego jest już powszechnie znana, nie możemy pozostać obojętnymi wobec aktu profanacji, którego dokonano tej nocy w krakowskim Parku im. dra Henryka Jordana – pisze w swoim wystąpieniu Nieradka.

Do niedzieli dołączyć można do „wydarzenia” utworzonego na jednym z portali społecznościowych. Link zamieszczamy poniżej:

OBYWATELSKA WARTA HONOROWA – DOŁĄCZ DO NAS!

https://www.facebook.com/events/628100507256266/?ref_dashboard_filter=upcoming

Dodatkowo zamieszczamy pełną treść apelu wystosowanego przez Grzegorza Nieradkę do mieszkańców Krakowa i „tych wszystkich, dla których sprawą honoru jest dbałość o honor naszych bohaterów”.

Szanowni Państwo!

Zaledwie kilka dni temu przeżywaliśmy podniosłą uroczystość dziesiątej rocznicy śmierci wielkiego polskiego bohatera, który nie bał się wypowiedzieć wojny „imperium zła”. Działał wówczas w osamotnieniu. Dziś, gdy prawda o chwalebnych czynach płk. Ryszarda Kuklińskiego jest już powszechnie znana, nie możemy pozostać obojętnymi wobec aktu profanacji, którego dokonano tej nocy w krakowskim Parku im. dra Henryka Jordana. Dlatego wzywam wszystkich tych, dla których sprawą honoru jest dbałość o honor naszych bohaterów, do zaciągnięcia Obywatelskiej Warty Honorowej przy zdewastowanym pomniku płk. Kuklińskiego. W tę niedzielę przypada pierwsza rocznica haniebnego aktu zniszczenia pomnika Danuty Siedzikówny „Inki” w Parku Jordana. Fakt zniszczenia pomnika płk. Ryszarda Kuklińskiego właśnie w tych dniach pozwala domniemywać, że owe antypolskie wystąpienia przeprowadzane są przez tę samą grupę podłych sprawców, którzy dzisiaj nie strzelają już w tył głowy, ale w samo serce, bijące z miłości i pałające nadzieją na odrodzenie się świętej, wiernej Bogu Ojczyzny. Wzywam mieszkańców Krakowa do zaciągnięcia Obywatelskiej Warty Honorowej przy popiersiu płk. Ryszarda Kuklińskiego w najbliższą niedzielę, 16 lutego 2014 roku o godz. 14.00, w dzień, który jest rocznicą dewastacji pomnika Sanitariuszki „Inki”.

Grzegorz Nieradka 

Jako pierwszy krakowski portal poinformowaliśmy o zajściu w Parku Jordana i Obywatelskiej Warcie Honorowej.

WGród.pl 

fot. Tomasz Kowalczyk, Anna Loch

Grzegorz Nieradka

Warta

 

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź