Oj tam oj tam w Krakowie

Oj tam oj tam w Krakowie

49
0
SHARE

Pod Wawelem będzie europejsko pt. „Rozwój na szczycie. II Europejski Kongres Samorządów m.in. o środkach UE”, którego organizatorem – partnerem w tym roku jest miasto Kraków w dniach 5-6 kwietnia w ICE Kraków Congress Centre. Tegoroczny Kongres od początku organizowany przez Instytut Wschodni skupi ponad tysiąc uczestników, poprowadzi pięć ścieżek tematycznych obejmujących ponad 50 wydarzeń: bloki programowe, raporty, panele, warsztaty, wykłady, prezentacje oraz uroczystą galę.

– Dotąd z takich szumnych organizacji zostaje dla Krakowa wielkie „G”, a goście Kongresu mogą to naocznie zobaczyć, gdyż usadowione jest w eksponowanym miejscu w pobliżu ICE – wyzwolony obelisk w rodzaju warszawskiej tęczy. Muchomory sromotniki M. Gomulickiego są „dumą” krakowskiego samorządu pozostałą po europejskim projekcie pt. „Wielokulturowość nie działa” finansowanym m.in przez byłego ministra MKiDzN B. Zdrojewskigo. Stoją sobie przy Nowohuckim  Centrum Kultury.  Prezydent Majchrowski ten „zaszczytny” projekt także współfinansował aż trzy razy, jego kolejny efekt usytuowano na nieużytkach w pobliżu Muzeum Lotnictwa, można przeczytać i zobaczyć „dzieło” (tu zobacz).

Na kongres do Krakowa przyjadą przedstawiciele samorządów, administracji rządowej, organizacji pozarządowych, ludzie nauki i kultury z całej Europy. Będą rozmawiać  jak pozyskać kluczowe inwestycje dla regionu, czy możliwa jest efektywna współpraca samorządu, biznesu i mieszkańców i jak zwiększyć efektywność wykorzystywania funduszy strukturalnych Unii Europejskiej – to wiodące tematy tegorocznego Kongresu.

Prezydent Majchrowski  tłumacząc sens organizacji Europejskiego Kongresu Samorządów w Krakowie przekonywał, że nie ma inteligentnego rozwoju miast bez współpracy z biznesem i nauką. Zatem dobrze zwrócić uwagę biznesmenów aby się przyglądali co finansują.

Organizatorzy zbliżającego się kongresu polecają szczególnej uwadze sesję samorządu gospodarczego, organizowaną przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Krakowie, pierwszego dnia kongresu w godzinach 14:00 – 18:00. Istotnym tematem, omawianym podczas drugiego dnia konferencji, w części przedpołudniowej ma być rewitalizacja miasta – procesu wielowymiarowego, stanowiącego instrument strategicznego zarządzania.

Rewitalizacja miasta – procesu wielowymiarowego, stanowiącego instrument strategicznego zarządzania. Pobrzmiewa nowomową popeerelowskiej polszczyzny więc jak zwykle o takich spotkaniach taką mową z której nic nie wynika  mówić bezpiecznie. Równie bezpiecznie tym językiem będą napisane relacje po spotkaniu. A czy Kraków poza wydaniem pieniędzy na posiedzenie tzw. Kongresu  coś zyska z tej europejskości zobaczymy?

Powtórzy raz jeszcze, że często z takich szumnych organizacji zostaje dla Krakowa wielkie „G”, a goście Kongresu mogą to naocznie zobaczyć, gdyż usadowione jest w eksponowanym miejscu w pobliżu ICE – wyzwolony obelisk zamiast warszawskiej tęczy. Muchomory sromotniki M. Gomulickiego są „dumą” krakowskiego samorządu pozostałą po europejskim projekcie pt. „Wielokulturowość nie działa” finansowanym m.in przez byłego ministra MKiDzN B. Zdrojewskigo. Stoją sobie przy Nowohuckim  Centrum Kultury.  Prezydent Majchrowski ten „zaszczytny” projekt także współfinansował aż trzy razy, jego kolejny efekt usytuowano na nieużytkach w pobliżu Muzeum Lotnictwa, można przeczytać i zobaczyć „dzieło” (tu zobacz). Mimo że krakowski samorząd ostrożnie podszedł do wątpliwych dzieł artystycznych Gomulickiego bo nie wybrał tak jak Wrocław obelisku w postaci penisa czy cipy jak miasto Ustka. Dotąd będzie na taki chlam przyzwolenie dokąd ludzie będą wybierać czerwone czy różowe lewactwo.

Stanisław Styczyński

Fot. Youtube.org

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź