Piłka ręczna: Kraków gospodarzem Mistrzostw Europy!

Piłka ręczna: Kraków gospodarzem Mistrzostw Europy!

25
0
SHARE

 

EHF_Euro_2016

Kraków został wybrany jako jedno z miast, które będzie gościło piłkarzy ręcznych podczas Mistrzostw świata w 2016 roku, oficjalnie poinformował Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Mecze w naszym mieście będą odbywały się w hali widowiskowo-sportowej na Czyżynach.

W Krakowie odbędą się mecze  rudny wstępnej, głównej oraz finałowej. O tym co zdecydowało o wyborze stolicy Małopolski, podczas konferencji prasowej wyjaśnił Marcin Herra, wiceprezes ZPRP ds. Rozwoju.

– Cieszymy się, że już dziś możemy zaprezentować pierwszych gospodarzy EHF EURO 2016: Kraków z Małopolską oraz Wrocław. To miasta rozpoznawalne w Europie, o unikalnym charakterze, ze świetną bazą turystyczną oraz doskonale skomunikowane z Europą, w szczególności jeśli chodzi o transport lotniczy. Cieszy nas to, że pracujemy razem w projekcie, który z pewnością przyczyni się do wzrostu wartości Krakowa, Małopolski i Wrocławia. Trwają zawansowane rozmowy z pozostałymi kandydatami – do końca marca przedstawimy pozostałych 2 gospodarzy EHF EURO 2016. Razem będą tworzyć jakość tego wydarzenia – powiedział Marcin Herra, wiceprezes ZPRP ds. Rozwoju.

 

 

 

 

Mate

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź