Podsumowanie majowego weekendu na małopolskich drogach

Podsumowanie majowego weekendu na małopolskich drogach

0
0
SHARE

DSC_0211W ubiegłym roku, na drogach województwa małopolskiego, podczas majowego weekendu zginęły dwie osoby. Zatrzymano prawie dwustu pijanych kierowców i odnotowano 75 kolizji i wypadków drogowych. Jak było teraz? 

Tegoroczna majówka okazała się pod względem liczby ofiar o wiele bardziej tragiczna. W Małopolsce zginęło pięć osób a 35 zostało rannych. Zatrzymano jednak mniej pijanych kierowców, choć liczba 150 nietrzeźwych kierowców wciąż napawa grozą. Od piątku do niedzieli po południu w naszym regionie doszło do 33 wypadków. Liczba ta może być jednak większa, gdyż nie zawiera ona pełnych danych z niedzieli, które wciąż napływają do Komendy Wojewódzkiej Policji.

Tragiczne statystyki, mimo policyjnych apelów o ostrożną jazdę i wzmocnienie patroli, nie napawają optymizmem. Choć piraci drogowi nie mogą liczyć na pobłażanie, liczba ofiar wypadków z roku na rok się zwiększa.

Dość spokojnie odbywały się powroty z wyjazdów na długi weekend. Doszło do stłuczki na autostradzie A4 w okolicy Balic. Natomiast na zakopiance ruch odbywał się bez większych zakłóceń.

Dodatkowym zagrożeniem jest przyjmowanie przez przewoźników większej liczby pasażerów, niż może zmieścić się w pojeździe. Tego rodzaju incydenty zdarzały się podczas powrotów z Zakopanego do Krakowa. Wynikało to m.in. z zawieszenia kursów pociągów spowodowanego remontem trakcji kolejowej.

Na terenie całej Polski w długi weekend w sumie doszło do 369 wypadków, w których zginęło 36 osób. Policja zatrzymała ponad 1500 pijanych kierowców.

 

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź