Polska! Wielkie Zwycięstwo!

Polska! Wielkie Zwycięstwo!

4
0
SHARE

30.08 na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się mecz otwarcia mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn. Ogromne zwycięstwo Polski 3:0 w meczu z Serbią.

Niesamowita atmosfera sportowych zmagań przyciągnęła na 60 tysięcy kibiców. Polska drużyna pokazała ogromną klasę i poziom sportowy. Przeciwnicy naszej drużyny nie radzili sobie z tzw. flotem. Kapitan polskiej drużyny- Michał Winiarski  doskonale to wykorzystał serwując z boiska. Zawodnik drużyny przeciwnej Aleksandar Atanasijević spotkał się z blokiem naszego kapitana i uderzył w aut. Michała Winiarski, który jest w doskonałej formie co zaprezentował już podczas Memoriału Huberta Wagnera w Krakowie.

Polska nie miała żadnych problemów z pokonaniem teoretycznie najtrudniejszego przeciwnika w grupie A. Serbia w żadnym z setów nie zdołała zdobyć 20 punktów.

Kolejne mecze grupowe Polaków : 2.09 – Australia, 4.09 – Wenezuela, 6.09 – Kamerun oraz 7.09 – Argentyna. Mecze mistrzostw odbywają się w Krakowie, Warszawie, Katowicach, Łodzi, Bydgoszczy, Wrocławiu i Gdańsku.

Mistrzostwa odbywają się również w Krakowie! Już dziś trzy mecze: 13:00 Włochy-Iran, 16:30 Belgia-USA, 20:15 Portoryko-Francja.

Wioleta Gaweł

Fot. Anna Loch

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź