Poruszające świadectwo Polaka

Poruszające świadectwo Polaka

6
0
SHARE

Miejsca_Księgarnia_GP_GGW krakowskiej księgarni Gazety Polskiej w czwartek 8 stycznia o godz. 18 wspomnienia więźnia politycznego z okresu stalinowskiego skazanego w 1950 r. za przynależność do nielegalnej organizacji Młode Wojsko Polskie. W spotkaniu weźmie udział prof. dr hab. Andrzej Nowak (UJ/PAN).

Poruszające świadectwo losu młodego Polaka-patrioty w stalinowskich czasach pogardy. Krzysztof Czerwiński bez patosu, niezwykle rzeczowo, a nawet – kiedy to w ogóle możliwe – z humorem opisuje swoje doświadczenie młodocianego więźnia, ofiary sadystycznego systemu prześladowań.

Ten właśnie spokój narracji w zestawieniu z dramatyzmem opisywanej sytuacji jest jedną z wielkich wartości tej ważnej książki. To lektura dla dzisiejszych uczniów i dla tych, którzy jeszcze tamten czas pamiętają.

Wszystkie spotkania w księgarni Gazety Polskiej są niepowtarzalne ale w tym spotkaniu powinni wziąć udział szczególnie ludzie młodzi, bo nie wszyscy mogą usłyszeć taką historię od swoich bliskich – i dzięki Najwyższemu Bogu. W czwartek 8 stycznia do krakowskiej Księgarni Gazety Polskiej na spotkanie z Krzysztofem Czerwińskim, autorem książki „Kamienie wracają nocą. Wspomnienia więźnia politycznego z okres stalinowskiego” – nie można nie przyjść. Książka podczas spotkania zawsze jest z promocją, a autografy gratis.

J.Las

Fot. GG

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź