Poseł Terlecki rozważa wynik …

Poseł Terlecki rozważa wynik …

45
0
SHARE

terleckiNa krótko przed posiedzeniem Sejmu (10.06.2014), który miał zdecydować o utajnieniu obrad i głosowania  nad uchyleniem immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu zapytaliśmy prof. Ryszarda Terleckiego dlaczego ta sprawa jest tak ważna i tak nagłaśniana w mediach?

– Można przypuszczać, że większość sejmowa PO i PSL będzie dążyć do utajnienia obrad, aby społeczeństwo nie dowiedziało się co zezna w sprawach afer Mariusz Kamiński. Byłoby wielkie święto demokracji, gdy do takiej jawności przed społeczeństwem doszło. Jednak nie mam duże wątpliwości, że tak się stanie.  

A teraz, już po fakcie głosowania i medialnej fali dywagacji, szukania przyczyny i uzasadnienia niesubordynacji poselskiej koalicji PO PSL komentarz profesora jest jednoznaczny w ocenie.

– Jestem pewien, że Platforma była zaskoczona tym wynikiem i twierdzę, wbrew różnym pokrętnym opiniom, że był to tzw. „wypadek przy pracy” i że polecenie było takie, aby Mariuszowi Kamińskiemu immunitet uchylić.

– Widziałem Donalda Tuska niedługo po głosowaniu, jak podjechał samochodem do Sejmu i ten widok odzwierciedlał jego stan. To co się wydarzyło nie było przygotowane, obóz rządzący tej sytuacji nie przewidział.

– Stało się tak głównie dlatego, że rzeczowe argumenty przedstawione przez Mariusza Kamińskiego były tak przytłaczające, że niektórzy posłowie bez względu na opcję zostali tą argumentacją na tyle zaskoczeni, że nie zdążyli na powrót wejść w tę wyuczoną propagandową narrację.   

– Tłumaczenie się teraz jakimiś innymi argumentami – pomyłkami, nieuwagą, niezrozumieniem jest nienaturalne i dziecinnie naiwne. Dziesiątego czerwca na sali sejmowej stało się jeszcze coś więcej, niż wyłom w trzymanej dotychczas w ryzach partii PO. Wystarczy się uważnie przyjrzeć kto jak głosował, ilu posłów PSL wyłamało się z dyscypliny. Zobaczymy co z tego wyniknie, trzeba się temu przyglądać, w którym kierunku to pójdzie i jak się rozwinie.

– Jednio jest pewne, że ogrom nieprawidłowości, różnych korupcyjnych zachowań ludzi na najwyższych stanowiskach jest tak porażający w obliczu argumentacji popartej konkretną wiedzą, że nawet ludzie dotychczas udający, że tego nie ma nie wytrzymują.

– Pokazuje to, że uzasadniony jest nasz wniosek o powołanie komisji śledczej do wyjaśnienia choćby tej sprawy, dotyczącej prezydenckiej pary Kwaśniewskich.

Do wypowiedzi profesora Terleckiego dodajmy jeszcze dzisiejszą wypowiedź prezesa Prawa i Sprawiedliwości – Jarosława Kaczyńskiego, który na wątpiące pytanie dziennikarzy czy uda się przegłosować powołanie komisji odpowiedział bez zawahania: że przecież przed głosowaniem o uchylenie Kamińskiemu immunitetu nikt nie zakładał scenariusza, który miał miejsce.    

Fot. polityce.pl

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź