Powstaje największe lodowisko w Krakowie

Powstaje największe lodowisko w Krakowie

9
0
SHARE

W miniony piątek rozpoczęły się prace budowlane związane z przygotowaniem fundamentów pod nawierzchnię płyty lodowiska w hali na Czyżynach. Całkowita powierzchnia lodowiska wynosi 5 tys. metrów kwadratowych. Infrastruktura ma spełniać wymogi federacji sportów lodowych. Oficjalne otwarcie Areny Kraków nastąpi  w ostatnią sobotę marca.

Z informacji otrzymanych z Magistratu dowiadujemy się, iż instalacja będzie umożliwiała organizacje zawodów w łyżwiarstwie szybkim, hokeju, łyżwiarstwie figurowy i curlingu. Można się domyślać, że Arena Kraków będzie potencjalnym miejscem, gdzie będą odbywać się zawody podczas Igrzysk Olimpijskich, o organizację których stara się stolica Małopolski.

Obecnie trwa drugi etap betonowania specjalnym spoiwem zwanym fibrobetonem. Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta pan Zbigniew Rapciak podkreśla, iż wybrana technologia ma szerokie zastosowanie z budownictwie drogowym. Fibrobeton jest stosunkowo niedrogim rodzajem betonu, wytrzymałym na uszkodzenia. Oprócz betonowania trwają jeszcze prace wykończeniowe części widowni oraz powstaje loża komercyjna, mająca być wizytówką całego kompleksu.

Troska o wysoki standard instalacji budowlanych i wyposażenia w postaci nowoczesnego systemu mrożącego w Arenie Kraków świadczą o dużych aspiracjach władz miasta. Szkoda, że zaangażowanie w rozwój infrastruktury rekreacyjnej nie idzie w parze z zainteresowaniem nastrojami społecznymi związanymi z aplikacją Krakowa o organizację zimowych Igrzysk Olimpijskich, co skutkuje zaniechaniem dialogu z mieszkańcami i odsunięcia ich od kwestii decyzyjnych dotyczących wprowadzanie w życie nowych projektów inwestycyjnych.

Bunia

Źródło: serwis UMK

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź