Poznaj historię Powstania Styczniowego!

Poznaj historię Powstania Styczniowego!

0
0
SHARE

DSC00304Wydawnictwo Alter oraz Śródmiejski Ośrodek Kultury postanowiły zorganizować wspólnie spotkanie zatytułowane „Obchody 150 rocznicy Powstania Styczniowego i nowe metody nauczania historii: gra edukacyjna „Rok 1863””. Spotkanie połączone będzie z pokazem slajdów z rekonstrukcji historycznych oraz strojów i uzbrojenia  z epoki.

Poniżej przytaczamy sylwetki autorów:

Łukasz Wrona – absolwent historii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wiceprezes stowarzyszenia Pospolite Ruszenie Szlachty Ziemi Krakowskiej zajmującego się popularyzacją historii, a w szczególności rekonstrukcją historyczną. Współautor gier edukacyjnych „Konsensus” oraz „Rok 1863”. Szczególnie pasjonuje go praca z młodzieżą w oparciu o innowacyjne metody nauczania – m.in. Lekcje Żywej Historii oraz gry planszowe i karciane. Koordynator Projektu DEMOkracja – największego w Polsce projektu, wykorzystującego w nauczaniu metodę LARP, czyli połączenia gier fabularnych i symulacyjnych.

Piotr Krzystek – absolwent  historii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Od wielu lat zajmuje się rekonstrukcją i edukacją historyczną. Współautor gry „Rok 1863”, pierwszej w Polsce gry o Powstaniu Styczniowym, która zawdzięcza mu m.in. świetną mechanikę i intuicyjne zasady.

O innych formach uczczenia 151 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, w tym o społecznych obchodach tego wydarzenia, informujemy na stronach naszego portalu.

Mate, PK 

 

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź