Rozkłady jazdy z większą czcionką na przystankach

Rozkłady jazdy z większą czcionką na przystankach

4
0
SHARE

MPK wymieniło rozkłady jazdy na przystankach autobusowych i tramwajowych. Dotychczasowe zostały zastąpione nowymi – pisanymi większą czcionką. Na razie takie rozkłady pojawiły się w centrum miasta, a już wkrótce MPK tablice z godzinami odjazdów autobusów i tramwajów zostaną wymienione na kolejnych przystankach.

Proces wymiany tablic z rozkładami jazdy prowadzony będzie etapami. Nowe rozkłady z większą czcionką są już umieszczone m.in. na przystankach: Wawel, Św. Gertrudy, Plac Wszystkich Świętych, Bagatela oraz Dworzec Główny (od strony ulicy Basztowej). Główna zmiana to zwiększona czcionka godzin odjazdów wszystkich linii zatrzymujących się na danym przystanku. W najbliższym czasie tablice mają zostać wymienione na następujących przystankach: Basztowa Lot, Poczta Główna i Filharmonia. Konieczne jest także wprowadzenie odpowiednich zmian informatycznych, dzięki którym przy każdej zmianie rozkładów jazdy proces będzie realizowany standardowo.

Nowe tablice to ułatwienie przede wszystkim dla osób słabo widzących i niedowidzących, dzięki większej czcionce będą oni mogli lepiej zobaczyć godzinę odjazdu autobusu lub tramwaju, na który czekają.

 

Ewelina Giboń

Fot. Archiwum W.Gród

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź