Silny Kraków – Silna Małopolska

Silny Kraków – Silna Małopolska

2
0
SHARE

Osoby_Gowin_arch poslaJarosław Gowin o kandydacie zjednoczonej prawicy – Kraków silny osobowością prezydenta, a ten warunek spełnia Marek Lasota – mówi  lider Polski Razem i koalicjant PiS w obecnych wyborach. W naszym komentarzu odniósł się do decyzji  połączenia z Prawem i Sprawiedliwością i do kandydatury Marka Lasoty na prezydenta Krakowa. To idealny kandydat, człowiek który łączy środowiska i ludzi, będzie przewodził nie tylko Krakowowi ale w pewnym sensie całej Małopolsce – powiedział.

Poseł Gowin odniósł się też do  koncepcji zmiany kadencyjności prezydentów, burmistrzów i wójtów. Zrobił to przy okazji kolejnej już prezentacji kandydata  Marka Lasoty, którego zdecydowanie popiera. Tak samo zdecydowanie poparł koncepcję skrócenia kadencyjności przez przyszły parlament, koncepcję programową Prawa i Sprawiedliwości.    

– Podzielam ten pomysł i przychylam się do oceny moich kolegów i przyjaciół, że należy kadencyjność tych urzędów skrócić, gdyż w tej formie nie służy ona miastu a wręcz ogranicza jego rozwój. Mam jednak uwagę, która pośrodkuje ten pomysł, aby proponowaną przez Prawo i Sprawiedliwość dwukadencyjność wydłużyć do 5 lat. Pozwoli to stabilnie zrealizować i wprowadzić zaplanowane rozwiązania. Oczywiście jeśli moja uwaga zostanie przez wszystkich zaakceptowana – dodał, były minister sprawiedliwości.

–   Decyzja połączenia się w szeroką koalicję prawicy była jak najbardziej świadoma jak sama nazwa wskazuje Polska Razem, to środowisko ludzi którzy czują się odpowiedzialni za nasz kraj a tego obecnie wymagała polska racja stanu.  

– W kampanię M. Lasoty włączymy się z całą mocą odpowiedzialnie jak to tylko możliwe, gdyż to kandydat który łączy środowiska i ludzi i jest w stanie te wybory wygrać.

– Kraków pod rządami Jacka Majchrowskiego stoi w miejscu i najwyższa pora, żeby te męczarnie skrócić. M. Lasota to niepowtarzalna szansa na zbudowanie silnego Krakowa i Małopolski.

– To oczywiste, że prezydent Krakowa powinien być przywódcą nie tylko silnego Krakowa ale również  samorządowców z Małopolski. Wiemy wszyscy, że J. Majchrowski ma fatalne stosunki z samorządowcami, nigdy nie stanął w obronie ich interesów jak była taka potrzeba.

– Marek Lasota takie predyspozycje i kompetencje posiada, bo doskonale potrafi łączyć ludzi i środowiska aby przyjaźnie stanąć na czele nie tylko Krakowa ale szerzej, również regionu Małopolskimówi z przekonaniem prezes Polski Razem.

Dziękujemy za rozmowę.

Rozmawiała Grażyna Gregorowicz

Fot. (arch. J.Gowina)

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź