Sinfonietta Cracovia obchodzi 20-lecie działalności

Sinfonietta Cracovia obchodzi 20-lecie działalności

7
0
SHARE

Osoby_koncert_Paweł-Zechenter-3W niedzielę 23 listopada o godzinie 18 w Centrum Kongresowym ICE Kraków będzie miał miejsce pierwszy akustyczny koncert symfoniczny. Wydarzenia to częścią wielkiej gali jubileuszowej „Nowe Otwarcie” obchodzącej w tym roku 20 lat działalności orkiestry Sinfonietta Cracovia. Będzie to także pierwszy koncert pod batutą nowego dyrektora Jurka Dybała, członka znanej orkiestry Filharmoników Wiedeńskich.

Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia to zespół muzyczny, założony z inicjatywy samych artystów przy wsparciu Krzysztofa Pendereckiego i  Elżbiety Pendereckiej. Zespół otwarty jest na nowe gatunki muzyczne i nie ogranicza się tylko do wykonywania utworów klasycznych, brał udział w wielu zróżnicowanych projektach, m.in. Festiwal Unsound oraz Festiwal Muzyki Filmowej. W tym roku Sinfonietta obchodzi jubileusz 20 lat działalności, z tej okazji odbędzie się wyjątkowa gala w Centrum Kongresowym oraz 20-koncertów niespodzianek pt. „Daj się zaskoczyć”, które zostaną zagrane w przestrzeni miejskiej.

Gala w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się w dniu 23 listopada, czyli w dniu urodzin Krzysztofa Pendereckiego, wybitnego polskiego kompozytora i dyrygenta, który odegrał bardzo ważną rolę w tworzeniu orkiestry. Penderecki sam dyrygował będzie podczas wykonywania jego utworów. Sinfonietta ma w swoim repertuarze wiele utworów Mistrza, którym z okazji jubileuszu towarzyszyć będzie oprawa taneczno-multimedialna Daniela Stryjeckiego.

Wspólnie z orkiestrą wystąpi jeden z najbardziej znanych harfistów na świecie Xavier de Maistre, a koncert zakończy utwór „Symfonia z nowego świata” Antonina Dvoraka, którym zadyryguje nowy dyrektor orkiestry Jurek Dybał. Tytuł gali „Nowe otwarcie” nawiązuje zarówno do utworu finałowego, jak i do nowego wizerunku orkiestry i nowej dyrekcji.

Bilety do nabycia w ICE Kraków, w punktach i stronie internetowej Ticketpro.pl, w Empik oraz punkcie Info Kraków (ul. św. Jana 2). Cena biletu indywidualnego to 30 zł, a zniżkowego oraz grupowego – 15 zł.

Dagmara Golba

Fot. Paweł Zechenter

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź