Sportowe podsumowanie wekeendu

0
0
SHARE

sportPiłkarze Wisły Kraków ponieśli drugą z rzędu wyjazdową porażkę. Tym razem w zimowej aurze polegli w Poznaniu z tamtejszym Lechem 0:2 (0:0). Przez całe spotkanie Wiślacy nie potrafili poważnie zagrozić bramkarzowi „Kolejorza”. Bramki dla gości zdobyli: Luis Henriquez (56 minuta), Lovrencsics (82 minuta). Wisła mimo porażki zachowała trzecie miejsce w tabeli. Kolejny mecz Biała Gwiazda rozegra u siebie z Pogonią Szczecin w poniedziałek 16 grudnia o godzinie 18.00.

Cracovia Kraków pokonała w meczu kończącym 20 kolejkę Zagłębie Lubin 2:0 (0:0). Tempo spotkania w pierwszej połowie rozczarowało, za to w drugiej piłkarze obu drużyn stworzyli kilka ciekawych sytuacji. Strzelanie dla „Pasów” w 70 minucie rozpoczął świeżo upieczony reprezentant Polski, Adam Marciniak. Drugiego gola zapewniającego zwycięstwo w 85 minucie dołożył Kita. Cracovia po zwycięstwie zajmuje 6 miejsce. Ostatni mecz w tej rundzie krakowski zespół rozegra na wyjeździe z liderem z Legią Warszawa w niedzielę 15 grudnia o 18:00.

Koszykarki Wisły Can-Pack po raz kolejny nie pozostawiły złudzeń kto jest faworytem tego sezonu do tytułu mistrzowskiego. W 13 kolejce spotkań Wiślaczki odniosły 13 zwycięstwo. Tym razem pokonały trzeci zespół ligi, Energe Toruń 79:56 (26:10, 15:17, 24:14, 14:15). Najwięcej punktów dla Krakowianek zdobyła Jantel Lavender (21 pkt). W najbliższą środę Wisłę Can-Pack czeka trudna przeprawa w Eurolidze  z Nadieżdżą Orenburg. Początek meczu o godzinie 19:00. Transmisję przeprowadzi TVP Kraków.

Hokeiści Comarch Cracovii Kraków odnieśli zwycięstwo w PLH z Ciarko PBS Bank KH Sanok 5:2 (0:0, 4:1, 1:1). Już jutro w Krakowie mecz na szczycie, ponieważ do grodu Kraka przyjeżdża lider, GKS Tychy. Początek spotkania o 18:30.

Siatkarki Wisły Kraków przegrały kolejne ligowe spotkanie Tym razem we własnej hali uznały wyższość wicelidera Developres Rzeszów. Mecz zakończył się wynikiem 1:3 (25:22, 23:25, 16:25, 12:25). Wiślaczki zajmują 8 miejsce na 10 drużyn w I lidze. W następnym spotkaniu zmierzą się we własnej hali z MUKS Sparta Warszawa w sobotę 14 grudnia o 15:00.

Futsalowcy Wisły Krakbet Kraków odnieśli kolejne zwycięstwo w Futsal Ekstraklasie. Tym razem pokonali na wyjeździe AZS UG Gdańsk 0:5 (0:2). Dzięki zwycięstwu awansowali na czwarte miejsce. Kolejnym rywalem Białej Gwiazdy będzie Red Devils FC Chojnice. Mecz odbędzie się w Krakowie 15 grudnia o 17:00.