Stylowa podróż

Stylowa podróż

1
0
SHARE

13698746573_34a3bdfec0Wstajesz rano, czekasz na tramwaj, zajeżdża na przystanek, wsiadasz do środka i masz wrażenie że czas się cofnął? Nic bardziej mylnego! Taka niespodzianka czeka nas 15 i 16 sierpnia. Na krakowskich ulicach pojawią się zabytkowe tramwaje i autobusy.

Zostanie uruchomiona specjalna linia autobusowa C po której pasażerów będzie wozić Ikarus 280, San H01B oraz przegubowy Ogórek. Zabytkowymi autobusami będzie można przejechać następującą trasą; przystanek początkowy to Rynek Główny, będzie zlokalizowany obok placu Mariackiego,  następnie autobusy będą zatrzymywały się na przystankach: Wawel, Plac Wolnica, Korona, Bieżanowska i Nowy Prokocim. Na tej trasie kursować będą od godziny 10:00 do 16:00.

Na ulicach Krakowa pojawią się również historyczne tramwaje. Kursować będą na dwóch linach: na  Krakowskiej Linii Muzealnej nr 0 oraz na linii nr 16, która łączy Mistrzejowice z Kopcem Wandy

Krakowski Klub Modelarzy będzie odpowiedzialny za udzielanie szczegółowych informacji oraz za bezpieczeństwo podczas przejazdu.

Warto pamiętać, że pomimo szczytnej idei w pojazdach obowiązywać będzie normalna taryfa biletowa. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.mpk.krakow.pl oraz na stronie www.muzealna.org

Wioleta Gaweł

 

Fot. źródło: http://compfight.com/

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź