Sukces i My

Sukces i My

2
0
SHARE

sukces

Tym tytułem chcemy zwrócić uwagę wielu, szczególnie młodych ludzi na siebie samych, na to czy wykorzystali swoje wszystkie atuty i skierowali je skutecznie w wybranym kierunku dla osiągnięcia celu? Wiem, że w tym momencie narażam się stawiając to pytanie, gdy młodzi wykształceni ludzie – niekiedy z więcej niż jednym kierunkiem studiów – od roku lub więcej bezskutecznie szukają pracy. Szukają bezskutecznie mimo ze wykorzystują wszystkie swoje atuty. A jeśli nie wykorzystują?

Winą za taki stan bezwzględnie możemy obarczyć zarówno ogólnoświatowy kryzys, jak i destrukcyjny sposób rządzenia naszym państwem, ale czy już nic nie możemy w tym względzie dla siebie zrobić?   Niedawno mieliśmy taki przypadek, mówi szefowa jednej z instytucji poszukującej ludzi do pracy w marketingu. Zasady i wymagania proste, podobne do wielu na dzisiejszym rynku pracy, coś  w rodzaju: zdobędziesz klienta, dostaniesz natychmiast procent od zawartej umowy i to od ciebie w dużej mierze zależy jak wielu tych klientów znajdziesz. Przykład jaki się zdarzył przy werbowaniu do tej pracy jest znamienny dla dzisiejszej bezradności i totalnego nieprzygotowania młodych ludzi do przyszłej pracy. Młody człowiek z kierunkowym, ekonomicznym wykształceniem po kliku dniach od rozmowy kwalifikacyjnej zrezygnował z podjęcia zadania, uzasadniając to wprost – nie dam rady, nic do tej pory się nie nauczyłem odbywając po studiach trzy niepłatne staże, nie dam rady być kierownikiem, uzasadniał młody człowiek. Bycie kierownikiem przypisał sobie po rozmowie kwalifikacyjnej, gdy usłyszał w celu zachęty, że mając kierunkowe wykształcenie będzie mógł wkrótce zbudować sobie zespół do pracy. Ta propozycja odrobiny samodzielności tak wystraszyła chłopaka, że zrezygnował w przedbiegach. Można by zapytać w tym kontekście do czego przygotowują dziś szkoły, ale czy tylko o to chodzi?

Mamy jednak dla Państwa inny przykład, na pewno warty pokazania. Wprawdzie pani Bogumiła Sroka z Bochni nie zalicza się do młodzieży, ale wiek nic tu nie ma do rzeczy. Sami państwo zobaczcie i oceńcie ten przypadek, kiedy człowiek może wziąć sprawy w swoje ręce i tylko być konsekwentnym i wytrwale dążyć do celu. Zwróćcie uwagę podczas oglądania na wskazówki o wytrwałości, systematyczności i umiejętnym wykorzystaniu pracy w zespole – ważny jest zespół powtarza dziś już milionerka, a zaczynała przed kilkunastoma laty od zera. Zachęcamy do obejrzenia filmu:

 http://www.flpbiznes.pl/videogallery/wol-dawa-ludziom-wdk-ni-ryb-bochnianka-o-swojej-drodze-do-sukcesu-i-o-dzieleniu-si 

SHARE
Poprzedni artykułKrystyna Grzybowska
Następny artykułStańczyk z Misją - Dołącz

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź