Test Wellness – zdrowo żyj

Test Wellness – zdrowo żyj

267
3
SHARE

wellnessTest Wellness z analizą składu ciała – jeśli chcesz wiedzieć więcej o swoim fizycznym jestestwie możesz się poddać badaniu.  To prawdziwa frajda dowiedzieć się, że twój wiek kalendarzowy na przykład 60 lat to wcale nieprawda, twój wiek metaboliczny to 50 lat  – prawda, że piękne?  I to wcale nie jakiś żart, czy opowieści na poprawienie samopoczucia tylko fakt o twoim faktycznym stanie fizycznego zdrowia o które możesz sam zadbać – zapewniają organizatorzy takich testów.  

O tajemnicze urządzenie o nazwie „Tatina” zapytaliśmy w CENTRUM PROMOCJI ZDROWEGO ŻYWIENIA I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ INSTYTUTU ŻYWIENIA w Warszawie p. Kierownik dr n. med. Agnieszkę Jarosz, czy instytut korzysta z tego typu urządzeń i czy jest to urządzenie stosowane także w Instytucie centrum@izz.waw.pl. Otrzymaliśmy odpowiedź i potwierdzenie, że takie urządzenia są stosowane w Instytucie również. Zapytanie o wiarygodność urządzenia było istotne, aby rozwiać sobie i czytelnikom wątpliwości, ponieważ jak dotąd informacje o zdrowym żywieniu przy odchudzaniu przekazywane są zwykle pocztą pantoflową, a ludzie radzą sobie w najbliższym otoczeniu zbierając informacje jak skutecznie i zdrowo schudnąć. Poniżej cytujemy odpowiedź IŻiŻ na nasze pytanie:

„Urządzenia do pomiaru składu ciała  stosowane są coraz powszechniej w gabinetach dietetycznych i lekarskich ,  także w Instytucie Żywności i Żywienia. Jest to metoda pomocna do określenia proporcji poszczególnych tkanek (tu: tkanka tłuszczowa, mięśniowa, woda), określanych na podstawie przepływu wiązki prądu o niewielkim natężeniu (nieodczuwalnych dla osoby badanej) , która na zasadzie oporności poszczególnych tkanek oblicza ich ilość w organizmie. Istnieje wielu producentów i wiele rodzajów tego typu urządzeń. W placówkach medycznych stosowane są urządzenia z certyfikatem medycznym. Te wykazują się największa dokładnością, a wynik pomiaru jest rzetelny. Metoda jest najbardziej przydatna podczas leczenia nadwagi i otyłości”.

Program odżywiania proponowany na przykład przez dystrybutorów HERBALIFE, to także wiele specyfików dla zdrowia, które jak twierdzą pomagają żyć zdrowo tym, którzy nie mają czasu na domowe gotowanie i systematyczne odżywianie – min. ludziom  pracującym w biznesie. Zanim jednak taki klient zdrowego odżywiania kupi sobie zapas tych specyfików musi się poddać badaniu.

Japońskie sprytne urządzenie o nazwie „Tanita”, jeśli na nim staniesz może ci powiedzieć wszystko, ile np. masz tłuszczu wewnątrz każdej części ciała, w udach na brzuchu i czy jest go w tych miejscach za dużo. To urządzenie powie ci też ile masz lat i bynajmniej nie pyta cię o rok urodzenia. W tym wypadku sprawdza się powiedzenie: masz tyle lat na ile wyglądasz i na ile się czujesz.

Wszystkie te i inne informacje o zdrowym trybie życia można uzyskać na spotkaniu podczas  wykładu np. o rozpoznawaniu zawartości chemii w produktach spożywczych, o tym jak rozpoznawać symbole i oznaczenia na produktach lub stwierdzać ich brak. Czego jako klienci powinniśmy się domagać od producentów żywności, jeśli chodzi o ujawnianie na opakowaniach składu zawartości poszczególnych elementów w przetworzonych produktach.

Z takiego wykładu powinny skorzystać przede wszystkim osoby mające problemy z nadwagą, z  utrzymaniem w normie swojego ciała, ale nie tylko te osoby – zachęcają  organizatorzy a to dlatego,  że wszyscy żyjemy w coraz trudniejszym środowisku, coraz bardziej zanieczyszczonym. Poddawani jesteśmy coraz większej presji tempa życia, a przez to stresowi. Większość z nas jeśli pracuje narażona jest na podświadome utrzymanie tej pracy i coraz więcej od swojego organizmu wymagamy, a coraz mniej mu dajemy. Mniej wypoczynku, mniej zdrowego pożywienia, zastępując go różnymi nienaturalnymi zastępnikami pobudzającymi do coraz większego wysiłku i zużycia energii.

Jak się bronić przed zaborczym postępem cywilizacji, jak i czym się odżywiać oraz jak stosować higienę codziennego życia, aby nam w drugiej już połowie naszego ziemskiego bytowania japońska „Tanita” odjęła 15 lat instruują na swoich spotkaniach przedstawiciele produktów zdrowego odżywiania. O dziwo mają coraz więcej klientów. Pani, która nam opowiedziała o takim teście i wykładzie mówi, że warto było skorzystać z urządzeń badających organizm, a  szczególnie z informacji o zdrowych produktach i o umiejętności rozpoznawania składu produktów przetworzonych, sprzedawanych nam w sklepach.

 Salomea  Widacka

3 KOMENTARZE

 1. Bardzo przyjemnie się czyta taki artykuł.
  Zapraszam wszystkich chętnych przejść takie ekspresowe badania TESTU WELLNESS, gdzie dokładnie się dowiesz co tak naprawdę składa na Twoja wagę i dopasujemy odpowiedni program zywieniowy do każdego.

  Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia
  Nazarii Didyk

 2. Ja borykałam się z nadwagą od kilku lat i próbowałam wszystkie diety ,ale zawsze miałam problem z systematycznością i efektem jo-jo.Znajoma poleciła mi Centrum Nadwagi i jestem zadowolona.W ciągu 3 msc schudłam 14kg i nie tyję,polecam panią Mariolę to super konsultantka:)
  Zrobiła mi też BEZPŁATNIE Analizę Składu Ciała.Polecam

 3. Jeżeli nie będę miał nic innego do rbotoy, to postaram się wrzucać w każdym tygodniu. Pamiętaj, że to ma służyća0też mi w nauce, a wiesz jak ważne w tym fachu jest to, by się jak najczęściej uczyć. Dlatego wychodzę z założenia Im częściej tym dobrzej ;)W tej chwili ScreenFlow eksportuje mi nagrany materiał i niebawem powinien pojawić się na stronie. Zapraszam.

Zostaw odpowiedź