Uzdrawiająca moc ziołowej herbaty

Uzdrawiająca moc ziołowej herbaty

25
0
SHARE

Herbata Fot. „Przy herbacie zachwycam się życiem” – pisał Piotr Madej. Czy zwykła herbata może nas relaksować i zachwycać? Jest to możliwe pod warunkiem, że sięgniemy po prawdziwą herbatę ziołową (a nie tę w gotowych saszetkach).

Prawie wszystkie herbaty ziołowe wspomagają metabolizm i pracę jelit, a oprócz tego każda z nich posiada swoje indywidualne właściwości lecznicze.

Powinniśmy zaopatrzyć swoją kuchnie przynajmniej kilkoma gatunkami herbaty w zależności czego nasz organizm potrzebuje.

– Herbata z morwy białej pomaga przy przeziębieniu z gorączką, grypie i kaszlu. Działa napotnie i powoduje rozpuszczanie śluzu. Regeneruje siły i działa na nas wzmacniająco.

– Herbata z hibiskusa wzmacnia układ odpornościowy i obniża gorączkę. Schłodzona orzeźwia i dodaje energii, a gorąca jest idealnym antidotum na wszelakie infekcje. Ponadto, hibiskus zawiera dużo wapnia, witaminy C i soli mineralnych.

– Herbata z kwiatu lipy działa osłaniająco na drogi oddechowe. Działa napotnie i przeciwgorączkowo.

– Herbatka z imbiru zwalcza bakterie chorobotwórcze, działa przeciwzapalnie. Okłady na skórę działają rozgrzewająco i przeciwbólowo.

 Jeżeli zależy nam na zdrowiu i naturalnej ziołowej ochronie organizmu, to warto pomyśleć o kupnie takich herbat. W dobie chemicznego i niezdrowego jedzenia powinniśmy jak najczęściej „wspomagać” się czymś naturalnym. A ziołowa herbata to napój, który gwarantuje dobre samopoczucie i rozgrzanie organizmu, który w coraz chłodniejsze dni jest bardziej narażony na infekcje.

Ewelina Kańska

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź