„Wawel o zmierzchu” – koncertuje 13-letni Wirtuoz

„Wawel o zmierzchu” – koncertuje 13-letni Wirtuoz

20
0
SHARE

5707763889_ae810eebf0Ostatni koncert festiwalu 30 sierpnia. Fortepian, baryton i sopran przy wykonaniu utworów G. Verdiego, perkusja i fortepian przy wykonaniu utworów J. Dowlanda.

Takie połączenia i wiele innych dla miłośników muzyki klasycznej rozbrzmiewają już od 5 lipca na wawelskim wzgórzu podczas VII Festiwalu muzycznego „Wawel o zmierzchu”.

Festiwal „Wawel o zmierzchu” został zorganizowany przez Zamek Królewski na Wawelu i Grupę Twórczą Castello. Wydarzenie muzyczne zostało podzielone na 3 części: Inauguracja-na Dziedzińcu Arkadowym, 6 koncertów kameralnych na Dziedzińcu Batorego i koncert finałowy- ponownie na Dziedzińcu Arkadowym. O całym wydarzeniu, wraz z programem można przeczytać w naszym poprzednim artykule: (czytaj).

Finałowy i zarazem ostatni koncert odbędzie się już 30 sierpnia. Gwiazdą wieczoru będzie zwycięzca I Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego „Młody Wirtuoz”, trzynastoletni Antoni Ignielewicz, którego państwo obejrzycie i usłyszycie podczas koncertu:

Bilety na wydarzenie „Wawel o zmierzchu” w cenie 25 zł (ulgowy) i 40 zł (normalny) do nabycia m.in. w Punkcie Informacji Miejskiej na ul. św. Jana 2 oraz w Pawilonie Wyspiańskiego przy pl. Wszystkich Świętych.

Żaklina Lomber

 

Fot. źródło: http://compfight.com

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź