Gadowski w akcji przed „Smak wojny”

Gadowski w akcji przed „Smak wojny”

25
0
SHARE

Gadowskifot. Jan Lorek

 Z cyklu spotkania z Książką kolejne ciekawe spotkanie w Księgarni Gazety Polskiej w Krakowie przy ul. Jagiellońskiej 11, odbyło się 21 listopada o godz. 18:00. 

Gościem i autorem w jednej osobie był redaktor Witold Gadowski ze swoją najnowszą książką „Smak wojny”.  Spotkanie w duecie z autorem prowadził prezes Klubów Gazety Polskiej, Ryszard Kapuściński.

Co kryje się pod zagadkowym tytułem „Smak wojny”? Nie da się tego przewidzieć nawet po przeczytaniu wcześniej książki, bo autor może nam mieć do powiedzenia więcej niż napisał na jej kartach. Dowiedzieli się o tym uczestnicy dzisiejszego spotkania.

Witold Gadowski – autor rozsprzedanej na przysłowiowym pniu „Wieży komunistów”  na spotkaniach zawsze ma więcej do powiedzenia z zasobów swojej wiedzy, która dostępna dla przeciętnego zjadacza chleba nie jest. Ma on za sobą lata dziennikarskiego „węszenia” śledczego po różnych archiwach i w zagadkowych kontaktach.

Niedawno wprost publicznie na swoim blogu zaprotestował przeciw spotkaniu z gościem Krakowskiego Klubu Wtorkowego – Marcinem Szołuchą, na co otrzymał ripostę Adama Kality i wywiązał się ciekawy dyskurs na temat kształtowania się polityki społecznej na prawicy.

Tym razem mogliśmy posłuchać autora wypowiadającego się na temat kulisów jego najnowszej książki pt. „Smak wojny”,

– Warto było dowiedzieć się czy chodzi w niej tylko o wojnę, której smak poznał autor wyjeżdżając na różnego rodzaju misje reporterskie. Otóż przekaz był szerszy – powiedziała nam jedna z uczestniczek spotkania.

Po dyskusji można było kupić książkę i uzyskać imienny autograf na pamiątkę we własnym egzemplarzu.

Salomea Widacka, PK  Smak wojny

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź