Wodzeni zmysłami znajdujemy przysmaki

Wodzeni zmysłami znajdujemy przysmaki

1
1
SHARE

thumb (1)

Hit lata, ekologiczna żywność na Podgórzu – Targ Pietruszkowy w każdą sobotę od 14.06.2014 do końca października. W mieście mleko jest ze sklepu a sałata w foliowej sukience? Okazuje się że nie. Sobotni spacer po Krakowie pozwala znaleźć miejsce gdzie oferowana jest żywność powstała w zgodzie z naturą.

Do końca października w każdą sobotę w godzinach od 8 do 13 można wybrać się w niezwykłą podróż pełną zapachów i smaków wakacji spędzanych na wsi, a zmysły prowadzą do pl. Niepodległości przy budynku hali KS Korona. To właśnie tam odbywa się Targ Pietruszkowy, gdzie trafiają ekologiczne produkty wprost od małopolskich rolników. Dostępne są owoce zrywane rano z sadów, warzywa które nie widziały ciasnych foliowych opakowań a tylko słońce i puszystą ziemię, a także soki tłoczone prosto do szklanki. Znajdziemy również pyszne sery, jajka ekologiczne z oznaczeniem – chów ekologiczny, kaszę, ryby, wędliny produkowane zgodnie z tradycyjną recepturą i słodki miód z pracy naszych pszczół.

Ech, doskonały poranek dla każdego smakosza. Mając pełny kosz przysmaków docieramy na jeszcze jeden straganik. Skuszeni zapachem delektujemy się do śniadania pysznym pieczywem jakiego w naszych sklepach nigdy nie spotkamy. Powrót do natury, do wszystkiego za czym podświadomie  tęsknimy, to właśnie żywność ekologiczna. W oczach każdego wystawcy widać pasję i ogromne serce dla wykonywanej pracy, dzięki czemu do naszych rąk z każdym zakupem trafiają  tylko pełnowartościowe dary natury i ekologiczne wytwory ludzkich rąk.

Spacerując pomiędzy straganami zajrzeliśmy do waszych koszyków. Czy jabłka będą się cieszyły dziś największą popularnością, bo dostały zakaz wjazdu do Rosji?  Wystawcy bardzo dobrze się przygotowali na patriotyczny ruch konsumpcyjny, dziękujemy i życzymy wszystkim smacznego.

Cała inicjatywa powstała dzięki Stowarzyszeniu PODGORZE.pl przy współpracy z Fundacją Partnerstwa dla Środowiska i Radą Dzielnicy XIII. Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego projektu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Obiecujemy jeszcze tam nie raz zajrzeć i zrobić zdrowe i smaczne zakupy.

Wioleta Gaweł

Fot. https://pl-pl.facebook.com

 

1 KOMENTARZ

Zostaw odpowiedź