Wyborcy miedzy partiami

Wyborcy miedzy partiami

23
0
SHARE

Profesor Andrzej Nowak: „List na Konwencję Andrzeja Dudy”, opublikował go 5 lutego na swoim blogu niepoprawni.pl Marek Mojsiewicz. Do listu dodał swój komentarz w którym pozwolił sobie  na insynuacje pod adresem profesora Nowaka słowami „zwykła głupota lub zdrada.”

– Profesor Nowak napisał to jak sądzę w dobrej wierze. Zgadzam się z nim co do oceny wypasionych, czy jak ich nazwał wytresowanych przez Platformę działaczy PiS. Domaganie się jednak usunięcia Kaczyńskiego świadczy o tym, że stał się pożytecznym idiotą Układu . Obłąkany pęd części działaczy PiS do dojścia do władzy nawet za cenę politycznego się sprostytuowania, ukrywania programu , podlizywania się Układowi niczym dobrym się nie skończy , czego najlepszym przykładem Michał Kamiński , Tomaszewski , Kluzik Rostkowska , Hofman – pisze w tym akapicie Mojsiewicz, przyznając rację A. Nowakowi w wielu kwestiach. A za chwilę w następnym akapicie użył wypowiedzi ciężkiego kalibru kretyńsko obraźliwej.  

– Oczywiście  sprawa sukcesji i czystek ludzi niepewnych w PiS musi być końcu przeprowadzona ale próba obalenia symbolu niezłomnej walki z systemem jakim jest Kaczyński i wrzuceniu go gdzieś na śmietnik, gdzie nie będzie przeszkadzał wycieruchom europejskich przedpokoi to zwykła głupota lub zdrada.

Czytając list profesora, brzmiący jak desperacki manifest trudno się dopatrzeć „próby obalenia symbolu” i żądania „wrzucenia go gdzieś na śmietnik”- jak napisał Mojsiewicz o intencjach profesora, wcielając się w psychologa i niedościgłego znawcę meandrów polityki.

Tu można przeczytać całość blogartykułu Mojsiewicza: (czytaj).

Nastepnego dnia po ukazaniu się wypowiedzi Mojsiewicza na blogu, prezes Prawa i Sprawiedliwości    Jarosław Kaczyński napisał list do członków i sympatyków PiS, w którym  jakby odniósł się zarówno do listu profesora Nowaka jak i do komentarza Mojsiewicza i tu pozostawiamy czytelnikom pełną swobodę oceny i interpretacji wszystkich trzech dokumentów. List Jarosława Kaczyńskiego (czytaj dokument).

Po lekturze należy stwierdzić, że tylko wielka mądrość wyborców może uratować Polskę i w dużej mierz tych co do wyborów nie chodzą.

Grace Wood

Fot. Jan Lorek

 

 

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź