Wyróżnienie podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy

Wyróżnienie podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy

5
0
SHARE

Forum ekonomiczneDziś ostatni dzień Forum Ekonomicznego w Krynicy, podczas którego ekonomiści, biznesmeni i politycy z całego świata dyskutowali na temat gospodarki w Europie Środkowo-Wschodniej. Pierwszy dzień Forum miał także krakowski akcent, a było nim wręczenie przez Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa nagrody im. Stanisława Vincenza Magdalénie Vášáryovej, jednej z najwybitniejszych postaci słowackiego życia artystycznego i politycznego.

Nagroda „Nowa Kultura-Nowej Europy” przyznawana jest twórcom i promotorom kultury z Europy Środkowo-Wschodniej za wybitne osiągnięcia w popularyzacji kultury tego regionu. Kapitułę Nagrody tworzą: prezes Instytutu Studiów Wschodnich, laureaci nagrody, przedstawiciel Prezydenta Miasta Krakowa oraz przedstawiciele instytucji działających w obszarze kultury, nauki i edukacji zaproszeni przez Prezydenta Miasta Krakowa.

– Mam nadzieję, że nagroda ta będzie wyróżnieniem, które dostrzeżone zostanie nie tylko przez osoby związane ze światem kultury, ale sprawi również, iż głosy artystów i twórców będą obecne podczas spotkań międzynarodowego grona ekspertów, a także liderów życia politycznego, społecznego i gospodarczego – powiedział w Krynicy Przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

Zwracając się bezpośrednio do laureatki, Kośmider powiedział: „Chciałbym podziękować za to, że dzięki Pani pomocy Europa Środkowa z utopijnego projektu zmienia się w rzeczywistość, że mieszkańcy naszego regionu z każdym rokiem odzyskują samoświadomość i tożsamość, wielokrotnie odbieraną im w wyniku dziejowych zawieruch. Dzięki pani nasz kawałek świata staje się piękniejszy”.

Stanisław Vincenz – znakomity pisarz, tłumacz, filozof, badacz kultury, eseista, organizator pierwszego zjazdu „małych ojczyzn” w szwajcarskim zamku Vallamont.

PK

fot. www.forum-ekonomiczne.pl

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź