Wytrzymać naciski nie zdradzić kolegów

Wytrzymać naciski nie zdradzić kolegów

16
0
SHARE

W poniedziałek i piątek w pierwszym tygodniu lutego (2 i 6 luty) o godz. 18:00 krakowska księgarnia Gazety Polskiej serdecznie zaprasza na spotkania. W poniedziałek 2 lutego z gościem Krystianem Frelichowskim autorem książki Czas próby.

Spotkanie połączone będzie z promocją książki tej wyjątkowej książki. Jest to niezwykle wciągająca powieść z okresu stanu wojennego, pełna faktów historia młodego opozycjonisty aresztowanego za działalność konspiracyjną.  Śledztwo i pobyt w więzieniu stawiają młodego Karczewskiego przed najtrudniejszą życiową próbą. Czy ją przetrwa? Czy wytrzyma naciski SB, strach, brutalność przesłuchujących i współwięźniów? Czy zdradzi kolegów z podziemia?

Trzymająca w napięciu książka uderza wyjątkowym realizmem w opisie szczegółów życia w PRL-u i więziennej subkultury. Doceniona przez czytelników zdobyła główną nagrodę w  plebiscycie lubelskiego Miesięcznika Literackiego „Akant”.
Natomiast w piątek – 6 lutego również o godz. 18.00 zawita do księgarni Wojciech Mucha, dziennikarz „Gazety Polskiej Codziennie”, członek redakcji kwartalnika „Fronda”, korespondent z Ukrainy. W ciągu ostatniego roku był na Ukrainie 12 razy. W tym m.in. podczas najkrwawszych walk na Majdanie, w czasie wyborów prezydenckich w opanowanym przez terrorystów Doniecku, a także w strefie działań antyterrorystycznych w bazie przyfrontowej (wraz z konwojem w ramach akcji „Jestem Polakiem – pomagam Ukrainie”).

Wojciech Mucha jest autorem książki Krew i ziemia. O ukraińskiej rewolucji.
Opisana tu wojna nie toczy się jedynie na Wschodzie. Trwa wewnątrz samych Ukraińców. Krew i ziemia to opowieść właśnie o nich, a także o:
• gwałtownym poszukiwaniu tożsamości narodowej w kraju zrzucającym z siebie jarzmo postkomunizmu i sowiecką przeszłość,
• czerwieni i czerni – barwach sztandarów Ukraińskiej Powstańczej Armii, które od początku rewolucji na Ukrainie budzą lęk i obawy Polaków,
• krwi przelanej za wolność, godność i ziemię, której przyszło bronić przed inwazją ze wschodu,
• ludziach Majdanu.

Krew i ziemia to historie z Ukrainy od Zakarpacia do Donbasu. Przedstawiamy Ukrainę jakiej nie znajdziecie w mediach – zapewnia Wydawnictwo Fronda.

Czasy PRL-u uwiecznił i przypomniał nam na fotografiach reporterskich P. Zechenter. 

Fot. Paweł Zechenter

 

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź